Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Vše důležité, co byste měli vědět o jezeře Weissensee

Na úpatí  Alp kousek na sever od města Hermagogu, nacházející se ve spolkové zemi Korutany, leží ledovcové jezero známé jako Weissensee zvané též Perla přírody.

Rosprostírá se v nadmořské výšce 930 metrů a je nejvýše položeným jezerem z větších korutanských jezer.

 

 

     Jeho délka je 11,6 kilometrů, nejširší místo má ale pouze okolo 900 metrů a v nejužším místě dokonce pouze 130 metrů, díky čemuž mohl z břehu na břeh vzniknout most. Nejhlubší místo má 98 metrů a celé jezero zabírá plochu 6,5 kilometrů čtverečních.

 

Kde jezero leží? - mapa Google  
  Tip na hotel:  Appartements Sonnenstrahl Cena na noc pro dva - 2 820 Kč

 

Zdroj: YouTube CC, Jürgen Auderer, Weissensee 2015

 

     Jezero má dva přítoky, a to Mühlbach s Almbach, jeho odtokem je pak řeka Weißenbach, která se vlévá do Drávy. Voda v něm je čistá a dá se dohlédnout do hloubky až 6 metrů. Také se tu chová mnoho druhů  ryb, v největší míře štika, okoun nebo kapr. Okolí je chráněno, proto na jezeře nesmí jezdit motorové čluny.

     Mimo krásného výhledu se zde dá najít i spoustu druhů zábavy, po jezeře jezdí výletní loď a můžete se v něm koupat nebo provádět vodní sporty, jelikož voda dosahuje až 25 stupňů. Pokud se kousek projdete, narazíte i na golfové hřiště s 18 jamkami.

V zimním období se zde tvoří největší upravovaná ledová plocha v Evropě, zde si pak můžete zabruslit, zahrát curling, hokej nebo využít místní kluziště.

     Pobřeží, které je dlouhé 23 kilometrů, lemují vesnice Neusach, Gatschach, Oberdorf a Techendorf, zbylé dvě třetiny jsou nezastavěny a jejich charakter je zcela přírodní.

 Je tu spousta turistických tras i pro ty nejnáročnější návštěvníky. Na některé horské vrcholky, jako jsou například Latschur, Golz nebo Reibkofel,  se tak můžete vydat i od samotného jezera.

 

 

Pro příznivce přírody, sportu nebo nevídaných zážitků, je tohle jezero jako dělané.

Dvanácté největší jezero v  Rakousku nebo také čtvrté největší Korutan svou krásou okouzlí snad každého, kdo se na něj podívá jen na fotce, takže teď už zbývá jen naskočit do auta a vydat se do teplých azurových vod.  Přeci jen říká se, že údolí jezera Weissensee patří k nejhezčím rekreačním oblastem celých Korutan.

Autor: Viktorie Balounová

 

 

     
 

                Čtěte také: 5 největších jezer v Rakousku

 
     

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.