Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Kalábrie

en.wikipedia.orgKe kraji Kalábrie neodmyslitelně patří půvabná hornatá krajina a působivá města, která jako by vyrůstala z kostrbatých horských vrcholků. Nachází se zde tři národní parky: na severu Pollino, v centru Sila a na jihu Aspromonte.

  Většinu oblasti tvoří pohoří, které ohraničuje velkou část toho nejkrásnějšího italského pobřeží. Místní vegetace se může pochlubit výskytem citroníku bergamot, jež roste v této končina a jeho plody jsou tak kvalitní, že se dají použít k výrobě esenciálního oleje používaného při výrobě řady parfémů.

 

 

 

Mapa Kalábrie

Stejně jako v Apulii se tu celoročně konají desítky hudebních a gastronomických festivalů, jejichž koncentrace houstne v letních měsících.

Nejednou si tu budete připadat, jako byste se vrátili v čase o desítky let zpět, jelikož zdejší vesničky, které často postihuje zemětřesení, jsou často obestavěné předměstími ze škvárobetonových tvárnic.

Největším městem celé oblasti je Reggio a v minulosti bylo hlavním. Teď je Catanzaro.

Kde leží tento kraj? Mapa

Ubytování v Kalábrii na portále booking.com

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

 


*Autor úvodní fotky - By Adbar (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 


     
    Letenky z Prahy do Kalabrie přes vyhledávač Kiwi.com
     

 

 

 

 

Last minute zájezdy do Kalábrie - přehled

Doba letu do Španělska

Seznam letišť na Kalábrii

Města v Kalábrii

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.