Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Reggio di Calabria

Regio, en.wikipedia.orgReggio Calabria leží na špičce  italského poloostrova a od Sicílie je odděleno Messinskou úžinou. Více než 200 tisícové hlavní město provincie Reggio Calabria je třetím nejdůležitějším ekonomickým střediskem jižní Itálie.

Je důležitým dopravním uzlem nejen pro regionální dopravu v Kalábrii, ale i díky místnímu letišti pro dopravu na jižním pobřeží Středozemního moře. V roce 1908 byla většina města zničena vlivem silného zemětřesení a tudíž se nezachovalo mnoho historických památek.

 

 

 

 

Itálie, en.wikipedia.orgDoslova povinností každého turisty je návštěva významného Národního archeologického muzea, které najdete na Piazza de Nava 26 a jsou zde uchovány význačné sbírky archeologických objevů z Kalábrie.

Nejzajímavějšími vystavenými exponáty jsou sochy z bronzu řeckých bojovníků v nadživotní velikosti z 5. st. př. n. l. V roce 1972 byly nalezeny v Jónském moři a po restaurování patří k hlavním lákadlům muzea zaměřeného na památky starověkého Řecka.

Kromě těchto soch muzeum nabízí exponáty z řeckých osad v Kalábrii: keramické předměty, bronzové, hliněné tabulky, mramorové sochy aj. Reggio di Calabria díky bronzovým sochám válečníku dostalo přezdívku "Město bronzu".

 

Mapa

   Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Reggio, en.wikipedia.orgMuseum Magna Graecia - sochy řeckých válečníků

 

Další pamětihodností města je katedrála na třídě Corso Garibaldi (mapa), která byla po zemětřesení z roku 1908 rekonstruována v románském stylu a Aragonský hrad (mapa), který se nachází na náměstí Piazza Castello.

 

Hrad, en.wikipedia.orgAragonský hrad, By PT (Own work) [CC BY-SA 2.5 it (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/it/deed.en)], via Wikimedia Commons

 

Ve městě najdete dvě novodobé univerzity: "Mediterranea" a "Università per Stranieri". Sídlí zde také Akademii výtvarných umění, která byla otevřena v roce 1967.

 

Zdroj videa: YouTube CC, SD produzioni, Reggio di Calabria

 

       Mapa a počasí v destinaci Kalábrie

 

Po celý rok zde převládá příznivé klima, a tak je letovisko oblíbeným přímořským rezortem. Místní pobřeží jsou lemována magnoliemi, palmami a vzbuzují dojem exotické krajiny.

 

 

Letiště (REG)

Město je dopravně obsluhováno letištěm Reggio Calabria známým taky pod jménem Aeroporto dello Stretto a Tito Minniti. Tento vzdušný přístav se nachází několik kilometrů jižně od centra města. První letištní ranvej byla vybudována v roce 1939 a sloužila pouze k armádním účelům. V pozdějších letech bylo přestavěno a modernizováno pro civilní letectví a první civilní let se zde odehrál v roce 1947.

 

Letenky z Prahy

Trasa letu

Trasa letu z Prahy s jedním přestupem v Římě, cena zpátečních letenek cca 5 700 Kč, přehled letů na Kiwi.com

Letenky

 

Letiště, en.wikipedia.orgPohled na Letiště Reggio Calabria, By Cirimbillo (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

 

Reggio, en.wikipedia.org

By PT (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Kde složit hlavu přes noc?

   
 Tip na nejlevnější ubytování:Vittoriano Guesthouse Cena na noc pro 2 - 788 Kč
   

Pensiony, apartmány, hotely v této destinaci na booking.com.

Reggio

Regio di Calabria

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Italská Kalábrie

Poloha a hranice Kalabrie

 

 

 

                                                  Další italská města
    Neapol Miláno Marsala Salento Florencie  
    Benátky Řím Rosolina Mare Rimini Bormio  
    Portoferraio Ancona Salerno Siena Caorle  
    Trapani Cagliari Pisa Lucca Bolzano  

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!