Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Reggio di Calabria

Regio, en.wikipedia.orgReggio Calabria leží na špičce  italského poloostrova a od Sicílie je odděleno Messinskou úžinou. Více než 200 tisícové hlavní město provincie Reggio Calabria je třetím nejdůležitějším ekonomickým střediskem jižní Itálie.

Je důležitým dopravním uzlem nejen pro regionální dopravu v Kalábrii, ale i díky místnímu letišti pro dopravu na jižním pobřeží Středozemního moře. V roce 1908 byla většina města zničena vlivem silného zemětřesení a tudíž se nezachovalo mnoho historických památek.

 

 

 

 

Itálie, en.wikipedia.orgDoslova povinností každého turisty je návštěva významného Národního archeologického muzea, které najdete na Piazza de Nava 26 a jsou zde uchovány význačné sbírky archeologických objevů z Kalábrie.

Nejzajímavějšími vystavenými exponáty jsou sochy z bronzu řeckých bojovníků v nadživotní velikosti z 5. st. př. n. l. V roce 1972 byly nalezeny v Jónském moři a po restaurování patří k hlavním lákadlům muzea zaměřeného na památky starověkého Řecka.

Kromě těchto soch muzeum nabízí exponáty z řeckých osad v Kalábrii: keramické předměty, bronzové, hliněné tabulky, mramorové sochy aj. Reggio di Calabria díky bronzovým sochám válečníku dostalo přezdívku "Město bronzu".

 

Mapa

   Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Reggio, en.wikipedia.orgMuseum Magna Graecia - sochy řeckých válečníků

 

Další pamětihodností města je katedrála na třídě Corso Garibaldi (mapa), která byla po zemětřesení z roku 1908 rekonstruována v románském stylu a Aragonský hrad (mapa), který se nachází na náměstí Piazza Castello.

 

Hrad, en.wikipedia.orgAragonský hrad, By PT (Own work) [CC BY-SA 2.5 it (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/it/deed.en)], via Wikimedia Commons

 

Ve městě najdete dvě novodobé univerzity: "Mediterranea" a "Università per Stranieri". Sídlí zde také Akademii výtvarných umění, která byla otevřena v roce 1967.

 

Zdroj videa: YouTube CC, SD produzioni, Reggio di Calabria

 

       Mapa a počasí v destinaci Kalábrie

 

Po celý rok zde převládá příznivé klima, a tak je letovisko oblíbeným přímořským rezortem. Místní pobřeží jsou lemována magnoliemi, palmami a vzbuzují dojem exotické krajiny.

 

 

Letiště (REG)

Město je dopravně obsluhováno letištěm Reggio Calabria známým taky pod jménem Aeroporto dello Stretto a Tito Minniti. Tento vzdušný přístav se nachází několik kilometrů jižně od centra města. První letištní ranvej byla vybudována v roce 1939 a sloužila pouze k armádním účelům. V pozdějších letech bylo přestavěno a modernizováno pro civilní letectví a první civilní let se zde odehrál v roce 1947.

 

Letenky z Prahy

Trasa letu

Trasa letu z Prahy s jedním přestupem v Římě, cena zpátečních letenek cca 5 700 Kč, přehled letů na Kiwi.com

Letenky

 

Letiště, en.wikipedia.orgPohled na Letiště Reggio Calabria, By Cirimbillo (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons, zájezdy do Itálie zde

 

 

Reggio, en.wikipedia.org

By PT (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Kde složit hlavu přes noc?

   
 Tip na nejlevnější ubytování:Vittoriano Guesthouse Cena na noc pro 2 - 788 Kč
   

Pensiony, apartmány, hotely v této destinaci na booking.com.

Reggio

Regio di Calabria

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Italská Kalábrie

Poloha a hranice Kalabrie

 

                                                  Další italská města
    Neapol Miláno Marsala Salento Florencie  
    Benátky Řím Rosolina Mare Rimini Bormio  
    Portoferraio Ancona Salerno Siena Caorle  
    Trapani Cagliari Pisa Lucca Bolzano  

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť na Kalábrii

 

Kde ve světě se mluví italsky?

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.