Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně, en.wikipedia.orgToto lázeňské město patří na pomyslnou šňůru perel, které tvoří několik lázeňských míst v západních Čechách. Na rozdíl od ostatních měst umístěných v Karlovarském kraji, leží Konstantinovy Lázně jako jediné v kraji Plzeňském.

 

Velikostí se jedná spíše o větší obec. Najdete ji uprostřed rozsáhlého lesoparku, který přirozeně navazuje na okolní přírodu, která je jako stvořena pro romantické procházky nebo k výletům na kole.

Dobře se zde cítí především lidé hledající klid a zdravé ovzduší.

 

 

Lázeňské pobyty jsou určeny zejména na léčení chorob srdce a cév, poruchy funkce žláz s vnitřní sekrecí, cukrovku a nemoci pohybového ústrojí. Pitné kůry pomáhají při neplodnosti, depresích, nespavosti a migrénách.

 Nejznámější je místní Prusíkův pramen s vysokým obsahem oxidu uhličitého, který se také využívá při uhličitých koupelích.

 

Konstantinovy Lázně, en.wikipedia.orgKonstantinovy Lázně, Staré lázně

 

Krásné je i okolí, které nabízí spoustu zajímavostí. Například historickou obec Bezdružice s kamenným hradem, nedalekou zříceninu hradu Krasíkov umístěného na dominantním kopci, nebo úhlednou vesničku Kokašice, kde se můžete občerstvit v hospůdce Pod hradem, což je pouhé dva kilometry od Konstantinových Lázní.

 

Lazensky_park_, cs.wikipedia.orgLázeňský park, Ondrej.konicek from cs [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

Webové stránky: www.konst-lazne.cz

 

Mapa

Mapa lázní , Zdroj: openstreetmap.org


Přehled ubytování na webu booking.com

Booking

 Tip na hotel:  Hotel Jitřenka Cena pro dva na noc - 1 102 Kč

*Autor úvodní fotky - Ondrej.konicek from cs [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled českých lázní
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!