Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně, en.wikipedia.orgToto lázeňské město patří na pomyslnou šňůru perel, které tvoří několik lázeňských míst v západních Čechách. Na rozdíl od ostatních měst umístěných v Karlovarském kraji, leží Konstantinovy Lázně jako jediné v kraji Plzeňském.

 

Velikostí se jedná spíše o větší obec. Najdete ji uprostřed rozsáhlého lesoparku, který přirozeně navazuje na okolní přírodu, která je jako stvořena pro romantické procházky nebo k výletům na kole.

Dobře se zde cítí především lidé hledající klid a zdravé ovzduší.

 

 

Lázeňské pobyty jsou určeny zejména na léčení chorob srdce a cév, poruchy funkce žláz s vnitřní sekrecí, cukrovku a nemoci pohybového ústrojí. Pitné kůry pomáhají při neplodnosti, depresích, nespavosti a migrénách.

 Nejznámější je místní Prusíkův pramen s vysokým obsahem oxidu uhličitého, který se také využívá při uhličitých koupelích.

 

Konstantinovy Lázně, en.wikipedia.orgKonstantinovy Lázně, Staré lázně

 

Krásné je i okolí, které nabízí spoustu zajímavostí. Například historickou obec Bezdružice s kamenným hradem, nedalekou zříceninu hradu Krasíkov umístěného na dominantním kopci, nebo úhlednou vesničku Kokašice, kde se můžete občerstvit v hospůdce Pod hradem, což je pouhé dva kilometry od Konstantinových Lázní.

 

Lazensky_park_, cs.wikipedia.orgLázeňský park, Ondrej.konicek from cs [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

Webové stránky: www.konst-lazne.cz

 

Mapa

Mapa lázní , Zdroj: openstreetmap.org


Přehled ubytování na webu booking.com

Booking

 Tip na hotel:  Hotel Jitřenka Cena pro dva na noc - 1 102 Kč

*Autor úvodní fotky - Ondrej.konicek from cs [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled českých lázní
 

 

 

     
 

Čtěte také: Velké vodní plochy na Plzeňsku

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.