Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Bělohrad

Lázně, cs.wikipedia.orgDalší z horských léčebných zařízení to jsou Lázně Bělohrad. Nejsou to ale obyčejné lázně, patří k nim samozřejmě i lázeňské město. Toto překrásné místo můžete najít v podhůří Krkonoš. Jezdí sem nadšenci do turistiky, ale i ti, kteří si chtějí pouze odpočinout nebo pomoci svému zdraví.

Místní lázně jsou založeny za základech slatinných lázní a jsou opravdu nádherné.

Návštěvnici si sem jezdí léčit nejrůznější nemoci, jako například revmatické choroby, nebo také bolesti páteře a mnoho dalších nemocí pohybového ústrojí. Mezi návštěvníky zde potkáte dospělé, ale také děti, které se sem jezdí také léčit s nejrůznějšími nemocemi.

 

 

Klienti zde mohou využít přilehlých tenisových kurtů, nebo se mezi procedurami mohou vydat na procházku do zdejšího parku Bažantice.

 

Web obce

Web lázní

Mapa destinace

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Autor videa: Jiří Horák (CC), Lázně Bělohrad 2017 (Procházka městem a parkem)

 

 

Zajímavosti ve městě i v okolí

Lázně Bělohrad nejsou ale navštěvovány pouze kvůli zdejším léčivým procedurám. Město i jeho okolí nabízí řadu aktivit pro nadšené turisty nebo milovníky zábavy.

Kostel, cs.wikipedia.orgJestliže hledáte zajímavé místo přímo ve městě, doporučujeme navštívit kostel Všech svatých, který zde stojí od roku 1689 a nyní je dokonce nově z rekonstruován. Je postaven v barokním stylu a jistě nadchne i ty, kteří architektuře moc nerozumí, jelikož je opravdu překrásný. Dalším místním lákadlem je zámek, který se zde nachází již od konce 17. století. K zámku náleží také překrásná kaple, která je zasvěcená Janu Evangelistovi.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgZámek v Lázních Bělohrad

 

Okolí města

V okolí města je mnoho zajímavých turistických bodů, které mžete navštívit. Jestliže chcete jen na menší výlet, vydejte se ke kostelíku sv. Petra a Pavla. Je od města vzdálen pouhých 5km, takže si můžete udělat poměrně příjemnou procházku na čerstvém horském vzduchu a přitom poznat zajímavé místo.

Pokud byste raději uspořádali nějaký větší výlet, například s rodinnou, doporučujeme vyrazit do města Dvůr Králové. Zde můžete navštívit například překrásnou Zoo (https://zoodvurkralove.cz), kde je dokonce i safari.

 

ZOO, cs.wikipedia.orgZOO Dvůr Králové, letecký pohled, autor fotky - volné dílo

 

Ubytování v této oblasti na booking.com

Lázně Bělohrad

Tip na hotel: Hotel u Kapra Cena na noc pro dva - 1 110 Kč

*Autor úvodní fotky - By Prazak (Self-photographed) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons


Autor fotky zámku - By Karelj (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
Mohlo by vás zajímat: Seznam všech známých lázní u nás
 


 

Vložil/a: Daniel Česák 15.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!