Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Bělohrad

Lázně, cs.wikipedia.orgDalší z horských léčebných zařízení to jsou Lázně Bělohrad. Nejsou to ale obyčejné lázně, patří k nim samozřejmě i lázeňské město. Toto překrásné místo můžete najít v podhůří Krkonoš. Jezdí sem nadšenci do turistiky, ale i ti, kteří si chtějí pouze odpočinout nebo pomoci svému zdraví.

Místní lázně jsou založeny za základech slatinných lázní a jsou opravdu nádherné.

Návštěvnici si sem jezdí léčit nejrůznější nemoci, jako například revmatické choroby, nebo také bolesti páteře a mnoho dalších nemocí pohybového ústrojí. Mezi návštěvníky zde potkáte dospělé, ale také děti, které se sem jezdí také léčit s nejrůznějšími nemocemi.

 

 

 

Klienti zde mohou využít přilehlých tenisových kurtů, nebo se mezi procedurami mohou vydat na procházku do zdejšího parku Bažantice.

 

Web obce

Web lázní

Mapa destinace

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Autor videa: Jiří Horák (CC), Lázně Bělohrad 2017 (Procházka městem a parkem)

 

 

Zajímavosti ve městě i v okolí

Lázně Bělohrad nejsou ale navštěvovány pouze kvůli zdejším léčivým procedurám. Město i jeho okolí nabízí řadu aktivit pro nadšené turisty nebo milovníky zábavy.

Kostel, cs.wikipedia.orgJestliže hledáte zajímavé místo přímo ve městě, doporučujeme navštívit kostel Všech svatých, který zde stojí od roku 1689 a nyní je dokonce nově z rekonstruován. Je postaven v barokním stylu a jistě nadchne i ty, kteří architektuře moc nerozumí, jelikož je opravdu překrásný. Dalším místním lákadlem je zámek, který se zde nachází již od konce 17. století. K zámku náleží také překrásná kaple, která je zasvěcená Janu Evangelistovi.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgZámek v Lázních Bělohrad

 

Okolí města

V okolí města je mnoho zajímavých turistických bodů, které mžete navštívit. Jestliže chcete jen na menší výlet, vydejte se ke kostelíku sv. Petra a Pavla. Je od města vzdálen pouhých 5km, takže si můžete udělat poměrně příjemnou procházku na čerstvém horském vzduchu a přitom poznat zajímavé místo.

Pokud byste raději uspořádali nějaký větší výlet, například s rodinnou, doporučujeme vyrazit do města Dvůr Králové. Zde můžete navštívit například překrásnou Zoo (https://zoodvurkralove.cz), kde je dokonce i safari.

 

ZOO, cs.wikipedia.orgZOO Dvůr Králové, letecký pohled, autor fotky - volné dílo

 

Ubytování v této oblasti na booking.com

Lázně Bělohrad

Tip na hotel: Hotel u Kapra Cena na noc pro dva - 1 110 Kč

*Autor úvodní fotky - By Prazak (Self-photographed) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons


Autor fotky zámku - By Karelj (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat: Seznam všech známých lázní u nás
 


 

Vložil/a: Daniel Česák 15.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.