Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Jáchymov

Jáchymov, en.wikipedia.orgMěsto Jáchymov se nalézá zhruba 21 km severně od světoznámých Karlových Varů. Leží v malebném údolí Podkrušnohoří obklopeno lesy.

Město má bohatou historii, ale nejvíce se proslavilo těžbou nerostných surovin, zejména stříbra a uranu. To je ovšem již minulostí a dnes je toto místo vyhlášenými lázněmi.

 

Již před sto lety zde byly založeny první radonové lázně na světě, ve kterých se využívají unikátní léčebné procedury. Dnes se v Jáchymově léčí zejména pohybové ústrojí, ovšem město přitahuje v létě i v zimě turisty díky krásnému okolí.

 

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Samotné lázeňské procedury jsou založeny na využití pramenů s vysokým obsahem radonového plynu. Tyto kůry jsou výtečné zejména pro pacienty se zhoršenou hybností, pomáhají zmírňovat bolesti, zlepšují prokrvení a zvyšují odolnost organismu.

Léčí se zde především revma, artrózy, dna, poškození nervů, roztroušená skleróza a podobné choroby. Jáchymovské léčebné kůry jsou určeny rovněž pro vrcholové sportovce a osoby postižené celkovým vyčerpáním při výkonu náročných povolání.

 

Jáchymov, www.radicestujeme.eu

Lázeňský hotel


Běžní turisté mohou využívat široké nabídky relaxačních a wellness pobytů spojených s bohatým programem a naleznou ve městě řadu možností pohodlného ubytování na nejvyšší úrovni.

 

Nabídka ubytování v lázeňském městě na booking.com.

  Tip na hotel: Hotel Astoria  Cena pro dva - 2 328 Kč

Jáchymov, en.wikipedia.org

Museum v Jáchymově


*Autor úvodní fotky - By Zipacna1 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - hotel - By Ondrej.konicek (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor poslední fotky - By Miloš Hlávka 09:25, 11 October 2007 (UTC) (Čeština: Vlastní fotografie, Olympus SP320) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled lázní v ČR
 


Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!