Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Jáchymov

Jáchymov, en.wikipedia.orgMěsto Jáchymov se nalézá zhruba 21 km severně od světoznámých Karlových Varů. Leží v malebném údolí Podkrušnohoří obklopeno  lesy.

Město má bohatou historii, ale nejvíce se proslavilo těžbou nerostných surovin, zejména stříbra a uranu. To je ovšem již minulostí a dnes je toto místo vyhlášenými lázněmi.

 

Již před sto lety zde byly založeny první radonové lázně na světě, ve kterých se využívají unikátní léčebné procedury. Dnes se v Jáchymově léčí zejména pohybové ústrojí, ovšem město přitahuje v létě i v zimě turisty díky krásnému okolí.

 

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Samotné lázeňské procedury jsou založeny na využití pramenů s vysokým obsahem radonového plynu. Tyto kůry jsou výtečné zejména pro pacienty se zhoršenou hybností, pomáhají zmírňovat bolesti, zlepšují prokrvení a zvyšují odolnost organismu.

Léčí se zde především revma, artrózy, dna, poškození nervů, roztroušená skleróza a podobné choroby. Jáchymovské léčebné kůry jsou určeny rovněž pro vrcholové sportovce a osoby postižené celkovým vyčerpáním při výkonu náročných povolání.

 

Jáchymov, www.radicestujeme.eu

Lázeňský hotel


Běžní turisté mohou využívat široké nabídky relaxačních a wellness pobytů spojených s bohatým programem a naleznou ve městě řadu možností pohodlného ubytování na nejvyšší úrovni.

 

Nabídka ubytování v lázeňském městě na booking.com.

  Tip na hotel: Hotel Astoria  Cena pro dva - 2 328 Kč

Jáchymov, en.wikipedia.org

Museum v Jáchymově


*Autor úvodní fotky - By Zipacna1 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - hotel - By Ondrej.konicek (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor poslední fotky - By Miloš Hlávka 09:25, 11 October 2007 (UTC) (Čeština: Vlastní fotografie, Olympus SP320) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled lázní v ČR
 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.