Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lefkada - turistická letoviska a ubytování

Bájná Ithaka, kde měl svůj palác řecký hrdina Odysseus? Podle historiků se v těchto bájích hovoří právě o ostrově Lefkada. Odysseův ostrov byl totiž spojen s pevninou uzounkým pruhem zeminy, tudíž na něj šlo vkročit suchou nohou, stejně jako kdysi na Lefkadu. Tento pás byl ale v 8. století př. n. l. odstraněn při dobývání Řecka korinthským vojskem. Nyní přes uměle vyhloubený mořský příkop vede most se silnicí, tudíž se jde na ostrov dostat pohodlně autem.

 

 

Od dob Odyssea již uplynulo mnoho let, ve kterých býval ostrov tradičně nejchudší oblastí celého  Řecka. Před čtyřiceti lety se ale ostrov začal stávat destinací lákající turisty ze všech koutů světa. Dosti pozdním proniknutím turistů do těchto končin si byly lefkadské vesničky schopny udržet svůj charakter malých sídel, ve kterých si obyvatelé na živobytí vydělávají převážně rybářením a zemědělstvím.

Ovšem východní pobřeží ostrova, které je blíže pevnině, v současnosti skutečně již dominují turistická letoviska. Na západní straně ostrova se naopak udržuje ještě aspoň částečně tradiční duch ostrova, vesnice jsou trochu dále od sebe a nacházejí se zde nejkrásnější pláže celé Lefkady. To už je všeobecně známo, proto i zde najdete turisty bydlící na východní části, kteří sem jeli pouze na jednodenní výlet.

 

Zdroj videa: YouTube CC Drone Photography, filmováno dronem nad plážemi Lefkady

 

Ostrov je osídlen převážně od pobřeží. Jeho částečně zalesněné hornaté vnitrozemí dosahuje značného převýšení – nejvyšší vrcholky se tyčí bezmála 1000 m n.m. Jeho kraje zdobí jako krajka většinou oblázkové (ale částečně i písečné) pláže oddělené ostrými vápencovými útesy, o které se tříští vlny Jónského moře.

 

Lefkas

Tak tohle je hlavní město Lefkady, centrum toho nejnovějšího, co na ostrově můžete najít. Po zásahu zemětřesení v roce 1948 sem byly investovány nemalé částky peněz. Odměnou za to je, že současné stavby jsou velmi odolné proti častým otřesům, které starší budovy nepřežijí bez nehody.

 

Lefkas

 

Město se nachází na poloostrově. Sousedí se solnou lagunou, kolem které se kdysi točily lopaty větrných mlýnů, z nich ale zbyly již jen rozvaliny. Hlavní bulvár, který je jen pro pěší, se nazvá Dorpfeldův a kolem něj pulzuje večerní a noční život města. Restaurace, bary, tančírny, obchody s řeckými specialitami, suvenýry, nic tu nechybí. Dorpfeldův bulvár končí na náměstí Plateia Aju Spyridonos. Kousek odtud je i obranná pevnost Aja Maura vystavěná sice ve 14. století, ale přestavěná oosmanskými Turky při okupaci k nepoznání. Zemětřesení zde určovalo chod života i architektonické zvláštnosti. Všechny lefkaské zvonice jsou zkonstruovány pomocí soustavy kovových výztuh, díky kterým nejsou závislé na zdech kostela, a při otřesech se nesesunou.

 

Tipy na hotely:

 

Melissi

Cena na noc pro dva - 1 680 Kč
  Cena na noc pro tři - 2 045 Kč

 

Agios loannis

Nejkrásnější pláž na Lefkadě – najdete zde vedle sebe jemňoučký písek i ostré kamínky. Průzračná voda vybízí ke koupání i k provozování vodních sportů. Kromě pujčoven zde ale žádná veřejnán zábava není, pro tu je třeba zajet do blízkého Lefkasu.

Tip na hotel:

 Hotel Nirikos

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč

 

Agios Nikitas

Opět pláž s pískem i kameny, která je ale o dost menší, než v Agios loannis. Okolní bujně rostoucí zeleň vás dostane i na pěší výlety po okolí, protože možná budete chtít utéci z přeplněné pláže. Nebo se můžete nechat místními loďkou odvézt na okolní nedaleké pláže, z nichž na některé se nejde dostat jinak než po moři.

V městečku je dostatek restaurací i barů, v nichž často hrají řečtí muzikanti a tančí se řecké tance. Nechybí tu ani menší kostel a pár kaváren. Pravidelná autobusová linka do Lefkasu vás do hlavního města doveze i několikrát za den. Je to ale jen 12 km, můžete se tam klidně projít i pěšky.

Tipy na hotely:

 

Green Villa

Cena na noc pro tři - 2 250 Kč
  Cena na noc pro dva - 2 750 Kč

 

Ligia

Ligia je brána jako centrum relaxace. Tato vpodstatě rybářská vesnice nemá příliš velkou ubytovací kapacitu. Písčitá pláž smíchaná s oblázky bývá dobře udržovaná. Večerní občerstvení v restauracích či klubech zde ale téměř chybí. Milovníci klidné dovolené zde najdou svůj ráj.

 

Tipy na hotely:

 

Faros Studios

Cena na noc pro dva - 1 850 Kč
 

Athina Villas

Cena na noc pro dva - 2 012 Kč

 

Mikros Dialos

Chcete klidnou dovolenou? Není nač čekat, Mikos Dialos vás zláká klidem, menším množstvím barů s hlasitou hudbou, s tak akorát velkými oblázkovými a místy dokonce i písčitými plážemi. Půjčovnu aut a skůtrů, stejně jako pujčovnu pomůcek na vodní sporty zde naleznete také, ale i v nich je znát poklid tohoto místa. Na rozdíl od ostatních letovise má Mikros Gialos nádherně zelené okolí, které vybízí k pěší turistice. Zamiřte do nitra Lefkady a budete pohlceni krásnou řecké divočiny.

Tip na hotel:

 Rouda Village

Cena na noc pro dva - 2 258 Kč

 

Nidri

Hledáte písčitou pláž? Pak je Nidri vaše. Sice je sem písek navezený, ale při pohledu na křišťálovou vodu málokdo odolá. Toto turistické letovisko je nejvhodnější pro rodiny s malými dětmi, pro které jsou oblázkové pláže ještě nepřístupné pro svůj drsný přechod do hluboké vody. Bujný noční život zase vyhovuje tatínkům, kteří si chtějí večer vyrazit z kopýtka.

 

 

Lefkada - Nidri

 

Chcete-li se podívat do některé z okolních zátok, určitě využijte jednu z mnoha pujčoven vodních šlapadel nebo mořských kajaků. Pěší tůry skrz kopcovitý a trnitý terén jsou jen pro otrlé. Beze sporu nejoblíbenějším sportem v Nidri je jachting.

Tipy na hotely:

 

Summer Bed Nydri

Cena na noc pro dva - 2 200 Kč
  Cena na noc pro dva - 2 310 Kč

 

Vassiliki

Evropské centrum windsurfingu. Půjčovny, školy, závody, mistrovství. Kamenité pláže v zátoce Vassiliki těmto milovníkům vodního sportu nevadí. Za to počet restaurací a barů postačí i náročnému gurmánu. Rozmanité nabídky vás donutí povečeřet každý večer v jiném lokále.

O této lokalitě jsme psali zde.

Tipy na hotely:

 

Captain's Studios

Cena na noc pro dva - 1 820 Kč
 

Eleni's House

Cena na noc pro dva - 1 856 Kč

 

Autor: Terka G.

 

 

 

 

 

   
                                    Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled - řecké ostrovy

 

Seznam letišť v Řecku

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.