Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vassiliki - písek i oblázky

Rozpálené západní pobřeží Řecka, ostrovy, kopce se strmými svahy pokrytými kobercem tmavě zelených borovic. Jeden z ostrovů nese název Lefkada a v jeho jižní části se nachází zátoka Vassiliki. Dříve tu bývala jen  rybářská vesnice, teď se tu domy rozmnožily a osada se rozrostla do velikosti menšího městečka plného pravých řeckých restaurací, pláží a hotelů.

 

 

Jak to tam vlastně vypadá?

Strmé kopce jinde spadají do moře vápencovými skalami, ale zde se utvořila dlouhá oblázková pláž. Bílé kamínky sestupují zvolna pod hladinu, děti dosáhnou na dno i pár metrů od břehu. Ovšem Balaton to není – po deseti metrech už je vody až po bradu i dospělému.

V okolí se nachází i pár písečných pláží, ale ty jsou menší a hodí se na ně vyrazit časně z rána, jinak se brzy zaplní.

Koupání láká nejen děti, které tu dosáhnou na dno, ale zejména wind-surfaře, pro které je tu větru dost. Kdo si netroufá vyrazit ve na otevřené moře, může si vystačit i na relativně klidnější hladině zátoky, která je dostatečně široká na to, aby se po ní dalo na wind-surfu jet hezky pohodlně.

Vodní sporty se tu těší opravdu veliké oblibě. Nemáte-li vlastní vybavení, najdete tu pujčovny i se zkušenými instruktory.

Uličky městečka jsou tradičně jižansky úzké, střechy pokryté červenými taškami, stěny čistě nabílené a vybělené slunkem, dřevěné okenice natřeny jásavě modrými barvami a na kamenných prazích úzkých dřevěných dveří posedávají kočky.

 

Městečko

Přes den se venku ukazují jen turisté, kteří vyrážejí mnohdy bez klobouku na procházky z hotelů, apartmánů či kempů. Kdo si ale hlavu včas neschová do stínu, toho nekompromisně dostane úpal i úžeh. Místní i zkušení návštěvníci vyráží do ulic až se západem slunce. To pak Vassiliki ožívá, jako každé jižanské městečko, veselým ruchem z kaváren, z restaurací se ozývá cinkot skleniček a přípitky v různých jazycích. Víno a grapa se mísí v žaludcích spolu s mletým masem nebo rybami.

Centrem je přístav, kde kotví jak rybářské, tak výletní lodě. Podél něj se dá jít na večerní procházku. Na molu korzují páry i veselící se skupinky mladých či starších návštěvníků. Z důvodu oblíbenosti tohoto místa Čechy, najdete v pár restauracích i jídelní lístek v češtině.

 

   
Vykopávky v této oblasti: By Olaf Tausch (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Kam dál?

Z Vassiliki se dá vyrazit na výlety po okolních kopcích, či zajet do blízkých zátok, které jsou menší, a pro někoho tak mohou mít větší kouzlo. V období sezóny je ale lidmi bohužel už přecpáno každé koupací místo. Můžete-li, jeďte mimo sezónu, objevíte spoustu krásných míst, kde můžete být sami.

 

 

Nechcete-li chodit pěšky, můžete klidně vyrazit na kolenebo na skůtru. Do vzdálenějších míst doporučuji v horku vyrazit spíše autem.

Blízko Vassiliki leží na Lefkadě i další střediska, jako jsou Agios Ioannis, Agios Nikitas, Amouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, a Tsoukalades. Pokud hledáte ne tak profláklou destinaci, zkuste se porozhlédnout v nich po nějakém pěkném apartmánu či místu v kempu.

 

Tip na hotel:  Vassiliki Bay Hotel
Cena na noc pro dva - 1 620 Kč

 

Terka G.

 

 

    Mohlo by vás zajímat:  Seznam letišť v Řecku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.