Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Leo Express spustí železniční linku z Prahy do polského Krakova

Leo Express začne za necelý měsíc (20. července 2018) provozovat nové pravidelné vlakové linky na trase Praha - Krakov  Z našeho hlavního města budou vlaky vyjíždět v pátek a v neděli. Vracet se z Polska pak budou v sobotu a v pondělí. Ceny jízdenek se pohybují od 340 Kč do 1200 Kč (jeden směr).

 

 

 

 

 

Plány na prodloužení dosavadního vlakového spojení Praha - Bohumín o úsek do Krakova oznámil český dopravce Leo Express už v loňském létě.

Až nyní ale uspěl se získáním všech nutných povolení, aby mohl jako první soukromý zahraniční dopravce vyjet na polské železniční tratě.

 

 

Spoje budou vyrážet z hlavního nádraží Praha v 16:10. Cesta do Bohumína bude plynout podle jízdního řádu, na polské straně vlak zastaví ve stanicích Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Myslowice, Osvětim, Zator, Energylandia, Skawia a nakonec v cílovém Krakově, kam dorazí ve 23:19. Zpět z Krakova vyjíždí v sobotu a v pondělí v 05:04 a v 11:39 přijíždí zlatočerné vlaky na pražské hlavní nádraží. 

Jízdní řád založený na dvou zpátečních spojích denně bude podle dopravce Leo Express dočasný. Koleje na polské straně trpí v současnosti spoustou výluk, po jejich odstranění by měl jízdní řád nabídnout více spojů.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Z Prahy do Krakova můžete taky vyrazit na palubě zeleného autobusu Flixbus, průměrná cena jednosměrné jízdenky vyjde na cca 500 Kč. Jízdenky z Ostravy do Krakova u Regiojetu začínají na 149 Kč (za jeden směr).

 

 

Další alternativou je letecká doprava. Cena zpátečních letenek irské společnosti Ryanair vychází na cca 1 100 Kč dle termínu a aktuální cenové politice dopravce. Přehled najdete např. v českém vyhledávači Kiwi.com.

 

 

 

 

 

     
 

                     Cestopis: Tři dny v Krakově

 
 

 
     

 

 

 

 


 

 

 

          Přehled vlakových linek Leo Express - Polsko

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.