Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Leo Express spustí železniční linku z Prahy do polského Krakova

Leo Express začne za necelý měsíc (20. července 2018) provozovat nové pravidelné vlakové linky na trase Praha - Krakov  Z našeho hlavního města budou vlaky vyjíždět v pátek a v neděli. Vracet se z Polska pak budou v sobotu a v pondělí. Ceny jízdenek se pohybují od 340 Kč do 1200 Kč (jeden směr).

 

 

 

 

 

Plány na prodloužení dosavadního vlakového spojení Praha - Bohumín o úsek do Krakova oznámil český dopravce Leo Express už v loňském létě.

Až nyní ale uspěl se získáním všech nutných povolení, aby mohl jako první soukromý zahraniční dopravce vyjet na polské železniční tratě.

 

 

Spoje budou vyrážet z hlavního nádraží Praha v 16:10. Cesta do Bohumína bude plynout podle jízdního řádu, na polské straně vlak zastaví ve stanicích Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Myslowice, Osvětim, Zator, Energylandia, Skawia a nakonec v cílovém Krakově, kam dorazí ve 23:19. Zpět z Krakova vyjíždí v sobotu a v pondělí v 05:04 a v 11:39 přijíždí zlatočerné vlaky na pražské hlavní nádraží. 

Jízdní řád založený na dvou zpátečních spojích denně bude podle dopravce Leo Express dočasný. Koleje na polské straně trpí v současnosti spoustou výluk, po jejich odstranění by měl jízdní řád nabídnout více spojů.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Z Prahy do Krakova můžete taky vyrazit na palubě zeleného autobusu Flixbus, průměrná cena jednosměrné jízdenky vyjde na cca 500 Kč. Jízdenky z Ostravy do Krakova u Regiojetu začínají na 149 Kč (za jeden směr).

 

 

Další alternativou je letecká doprava. Cena zpátečních letenek irské společnosti Ryanair vychází na cca 1 100 Kč dle termínu a aktuální cenové politice dopravce. Přehled najdete např. v českém vyhledávači Kiwi.com.

 

 

 

 

 

     
 

                     Cestopis: Tři dny v Krakově

 
 

 
     

 

 

 

 


 

 

 

          Přehled vlakových linek Leo Express - Polsko

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!