Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Agadir (AGA)

cs.wikipedia.orgOficiální název zní Agadir – Al Massira Airport a leží ve městě Temsia, zhruba 20 km jihovýchodně od Agádíru, metropole jihozápadního Maroka. Slouží letům civilním a loni přepravilo téměř 1 500 000 cestujících, projektováno je však na zvládnutí kapacity až 3 mil. pasažérů. Hlavně v posledních letech zaznamenal cestovní ruch v zemi výrazný rozkvět.

Mezi nejvýznamnější dopravce, kteří tu působí, patří například Ryanair nebo Adria Airways. Většinou je využíváno pro sezónní lety, dominují zde hlavně evropské letecké společnosti. Z Evropy lze letět přímo, pro let z USA je nutný přestup na letišti Casablanca.

 

 

Novinkou jsou lety z Velké Británie a Irska, na přelomu roku 2016 a 2017 by pak měly přibýt i další linky tureckého dopravce Sunexpress.

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Dnes letiště disponuje jedním terminálem o rozloze 26 550 m² a jednou asfaltovou přistávací dráhou. Letiště je v současnosti dimenzováno na to, aby zde mohly přistávat letouny až do velikosti Boeingu 747.

 

 Aktuální odlety a přílety

 

Trasa letu

   Trasa letu z Prahy s přestupem v Paříži, přehled letů na Kiwi.com


Agadir – město

Toto město byste našli v jihozápadním Maroku. Je metropolí regionu Souss-Massa-Draâ. Dnes tu žije něco přes 600 tis. obyvatel. Název vesnice pochází z berberského jazyka a v překladu znamená zeď či hradby.

 

cs.wikipedia.org

 

Původně zde byla rybářská vesnice a status důležitého přístavu si Agádír udržel až dosud, náleží mezi významné vývozce sardinek. Důležitou roli má i průmysl, zdejší oblast patří k bohatým nalezištím rudy. Město bylo v podstatě kompletně obnoveno z trosek zbylých po zemětřesení v roce 1960 a získalo moderní tvář, do vínku dostalo i velmi rozvinutou infrastrukturu.

 

Svou nynější podobou tak není městem typicky marockým, nepoznamenal ho ani příliš vliv arabský. Ale spíše má ráz evropský, jedinou původní zachovalou památkou je Stará kasba neboli pevnost. Nejen Evropanů sem ostatně míří hojné množství, Agádír se stal také významným centrem cestovního ruchu. Tomu nahrává i příjemné klima s vysokým počtem slunečných dnů.

 

Tipy na ubytování:

Agadir

Agadir - hotely

 


*Autor úvodní fotky: Boris, creative commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nové letecké spojení z Katovic, Vratislavi a Budapešti do Agadiru

Rady a tipy na cestu do Maroka

Nová letecká linka Eurowings: Vídeň - Agadir

Jak vypadá letenka?

Průvodce Agadir

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.