Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Ankara (ESB)

en.wikipedia.orgOficiální název zní Esenboğa International Airport. Nachází se severovýchodně od hlavního města, ve vzdálenosti zhruba 28 km od centra. Za loňský rok přepravilo více než 12 100 000 cestujících, což mu zajišťuje post čtvrtého největšího letiště v zemi. Krom osobní dopravy se rovněž využívá k přepravě nákladní.

 

 

 

Web: www.esenbogaairport.com

Uvedení do provozu se dočkalo v roce 1955, předtím bylo pro Ankaru klíčovým letiště Güvercinlik. Letiště si prošlo na počátku tohoto milénia výraznou modernizací, nový terminál vznikl v rekordně krátkém čase, dokončen byl roku 2006, tedy o rok dříve oproti plánovanému termínu.

V současnosti je rovněž vybaveno dvojicí přistávacích drah.

 

Mapa

  Zdroj: openstreetmap.org


en.wikipedia.org

 

Coby uzlové letiště slouží nyní pro AnadoluJet a národního dopravce Turkish Airlines. S celkem více než třemi sty leteckými společnostmi, které zde působí, se lze dnes dostat do zhruba šesti desítek destinací. Esenboğa International Airport se také dočkalo ocenění za svůj šetrný přístup k životnímu prostředí.

Přílety odlety

 

Letenky z Prahy

Ankara

 Trasa letu z Prahy s přestupem v Istanbulu, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Ankara – město

Jedná se o tureckou metropoli, kterou dnes obývá více než 4 700 000 lidí. Přesto není největším městem své země, tento primát drží Istanbul. Jde rovněž o sídlo vlády.

Historie města sahá podle některých zdrojů již do 8. století před naším letopočtem. Tehdy ji snad založil národ Frýgů, kteří také způsobili pád Chetitské říše. Podle jiné teorie ovšem za vznikem Ankary stojí Chetité již o několik století dříve. Protože se jedná o poměrně nové město, nenašli byste tu ani příliš památek. Na významu původně provinční městečko nabylo v podstatě až právě tím, že se stalo tureckým hlavním městem, kterým je od roku 1923. Výrazného růstu se dočkalo hlavně v 60. a 70. letech minulého století.

 

en.wikipedia.org

 

Dnes zastupuje průmysl především výroba cementu, textilu a v neposlední řadě i výroba a zpracování mohéru neboli vlny angorských koz, která také dala městu jeho starší název Angora. Svůj původ v této oblasti mají také další zvířata – coby domácí mazlíčci velmi oblíbené angorské kočky.

 

Hotely přes booking.com:

Ankara ubytování

Ankara

 


*Autor úvodní fotky - By Kristine Riskær (Airport, Ankara) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Čtěte také: Jak vypadá letenka?

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.