Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Antalya (AYT)

cs.wikipedia.orgOficiální název zní Antalya Airport a leží zhruba 13 km severovýchodně od centra stejnojmenného tureckého města. V roce 2015 přepravilo více než 27 700 000 cestujících. Jde o třetí nejrušnější letiště v Turecku a páté v Evropě, a to díky tomu, že se jedná o významnou lokalitu z hlediska turistického ruchu.

Proto se také nyní většina letů realizuje především v letní sezóně a letiště zaznamenalo v posledních letech výrazný nárůst provozu. Úlohu uzlového letiště plní pro řadu leteckých společností, mimo jiné pro národního leteckého dopravce Turkish Airlines.

 

Odlety a přílety na flightradar24.com

en.wikipedia.org

 

Výstavba mezinárodního termínálu proto odstartovala v roce 1996, letiště mohlo být slavnostně otevřeno roku 1998. V provozu jsou dnes celkem tři terminály, přičemž dva si v letech 2015 a 2016 prošly modernizací. Současně disponuje i třemi přistávacími dráhami. Už v roce 2011 se letiště mohlo chlubit titulem toho nejlepšího v Evropě podle Airports Council International.

Web: www.aytport.com

 

Antalya

Trasa letu z Prahy s přestupem v Istanbulu, výběr letenek na Kiwi.com, na této trase létá turecký dopravce Pegasus Airlines

 

Antalya – město

Jde o přístavní město ležící na pobřeží Středozemního moře v oblasti Turecké riviéry. Dnes tu žije zhruba 1 100 000 obyvatel, jedná se o metropoli stejnojmenné provincie a zároveň i o centrum turistického ruchu

Město za sebou má bohatou historii, založeno bylo již ve druhém století před naším letopočtem. Proto se zde vyskytuje množství památek, které vábí turisty dodnes, své stopy tady nechala kultura byzantská i římská.

 

en.wikipedia.org

 

Malebný je zejména místní starý přístav, po stalení důležité centrum mezinárodního obchodu. Mezi další významné památky se řadí třeba Termessos, národní park či Hadriánova brána, pojmenovaná podle oblíbeného císaře, na jehož počest i vznikla, a to již roku 130 našeho letopočtu.

Oblibě mezi návštěvníky nahrává i příjemné vlhké klima, teplé moře a překrásné písečné pláže, charakteristickou se pro toto město stala i scenérie horská. Takže lokalitu turisté mohou využít nejen v letní sezóně, ale na své si přijdou rovněž milovníci zimních sportů.

   Levné ubytování přes booking.com

Antalya - ubytování

Antalya - ubytování

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.