Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Perla Turecké riviéry – Antalya

AntalyaNejvyhledávanější turistická oblast Turecké riviéry je plná historických památek i moderních staveb. Multikulturní město, kde potkáte spoře oděné turistky i zahalené muslimky, můžete pozorovat západy slunce nad přístavem, užívat si večerní představení zpívající fontány, či nakupovat ve všudypřítomných obchodech a bazarech.

Antalya je strategicky umístěné město za kterým se nachází mezinárodní i tuzemské letiště. To je určitě jedním z mnoha důvodů, proč je letovisko tak oblíbené mezi turisty.

Hotelové části města opravdu stojí k vidění, ubytování různých kategorií i tvarů láká turisty z celého světa na svůj vyhlášený servis a perfektní služby. Naleznete zde rodinné penziony s vlastními aquaparky, dále luxusní hotely vhodné pro novomanžele či klienty, kteří si chtějí užívat nadstandardní servis a menší penziony i hotýlky, které potěší vaši peněženku.

 

Tipy z booking.com

Ersoy Aga Otel

Cena na noc pro dva - 398 Kč

Aydın Otel Pansiyon

Cena na noc pro dva - 412 Kč

 

 

Zdro videa: YouTube CC, Pieter

 

Antalye opravdu umí vyhovět téměř všem požadavkům, které turisté mají. Sportovci ocenění dlouhé písečné pláže vhodné k běhu a opravdu široký výběr vodních sportů, nadšenci noční zábavy se v četných klubech určitě zabaví až do ranních hodin, místní aquarium, aquapark a delfinárium potěší nejen nejmenší a milovníci historie určitě nezapomenou na návštěvu starého města tzv. Kaleiçi, či arecheologické muzeum.

Za zmínku stojí určitě i projekt Minicity muzeum, ve kterém naleznete miniatury všech důležitých tureckých budov.

 

Minicity

  Minicity

 

     
  Doovlená v Antalyi přes web Invia  
     


Máte rádi sníh?

Město stojí na útesu, tedy se vám na mnoha místech naskytne krásný pohled na modř Středozemního moře.

Z druhé strany je Antalya obklopena majestátným pohořím Taurus a milovníkům přírody rozhodně doporučuji návštěvu krásné přírody, kterou nabízí.

V zimním období, když sněží, je dokonce možné vyzkoušet vaše lyže v jednom z vybudovaných lyžařských středisek. Nevynechejte ani vodopády Düden a Kursunlu, budete nadšeni. Antalyi obklopují dvě dlouhé písečné pláže: pláž s názvem Lara, táhnoucí se na východní straně města a pláž Konyaalti na západní straně. Obě pláže jsou umístěné v turistických oblastech plných hotelů, restaurací, kaváren, ale Konyaalti je přeci jen blíže k centru, tedy ji ocení především ti, kteří polehávání na pláže neradi obětují celé dny.

 

Barevný přístav a památky

Historická část Antalye, neboli Kaleiçi je ideálním místem na podvečerní procházky. V malebném přístavu na vás dýchne turecká pohoda, zatímco si vychutnáte typický čaj s výhledem na barevné loďky cca 30 m pod vámi. Při procházce dlážděnými uličkami vyzkoušejte smlouvání v jednom z mnoha obchůdků se suvenýry, kořením, či oblečením, poslechněte si zpívající a tančící fontánu a večer můžete zakončit tureckou kuchyní v jedné z místních restaurací.

Dominantu starého města tvoří tzv. Flétnový minaret a minout byste neměli ani Hadrianovu bránu.

 

Antalya

  Antalya - přístav

Jak bylo výše zmíněno, Antalya je opravdu strategicky umístěná, proto je vhodnou volbou i pro ty, které Turecko zajímá i jinak, než z hotelového balkónu. Zaručuje vám snadnou dostupnost do všech oblastí Turecké riviéry i do jiných měst a míst, díky kterým vám tato země přiroste k srdci.

 


Nejbližší letiště: Antalya Airport

Web: www.aytport.com

Kód: AYT


 

Antalya

   Trasa letu z Prahy s přestupem v Istanbulu, přehled tarifů na Kiwi.com

 

  Hotely v této lokalitě

Antalya

Antalya

 

Autor: Liangovská Dana

 

 

     
    Aktuální počasí v této lokalitě
     

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled měst - Turecko

Seznam letišť v Turecku

V Turecku zaplatíte tureckou lirou, eury i dolary

Doba letu do města Antalya

   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.