Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Perla Turecké riviéry – Antalya

AntalyaNejvyhledávanější turistická oblast Turecké riviéry je plná historických památek i moderních staveb. Multikulturní město, kde potkáte spoře oděné turistky i zahalené muslimky, můžete pozorovat západy slunce nad přístavem, užívat si večerní představení zpívající fontány, či nakupovat ve všudypřítomných obchodech a bazarech.

Antalya je strategicky umístěné město za kterým se nachází mezinárodní i tuzemské letiště. To je určitě jedním z mnoha důvodů, proč je letovisko tak oblíbené mezi turisty.

Hotelové části města opravdu stojí k vidění, ubytování různých kategorií i tvarů láká turisty z celého světa na svůj vyhlášený servis a perfektní služby. Naleznete zde rodinné penziony s vlastními aquaparky, dále luxusní hotely vhodné pro novomanžele či klienty, kteří si chtějí užívat nadstandardní servis a menší penziony i hotýlky, které potěší vaši peněženku.

 

Tipy z booking.com

Ersoy Aga Otel

Cena na noc pro dva - 398 Kč

Aydın Otel Pansiyon

Cena na noc pro dva - 412 Kč

 

 

Zdro videa: YouTube CC, Pieter

 

Antalye opravdu umí vyhovět téměř všem požadavkům, které turisté mají. Sportovci ocenění dlouhé písečné pláže vhodné k běhu a opravdu široký výběr vodních sportů, nadšenci noční zábavy se v četných klubech určitě zabaví až do ranních hodin, místní aquarium, aquapark a delfinárium potěší nejen nejmenší a milovníci historie určitě nezapomenou na návštěvu starého města tzv. Kaleiçi, či arecheologické muzeum.

Za zmínku stojí určitě i projekt Minicity muzeum, ve kterém naleznete miniatury všech důležitých tureckých budov.

 

Minicity

  Minicity

Máte rádi sníh?

Město stojí na útesu, tedy se vám na mnoha místech naskytne krásný pohled na modř Středozemního moře.

Z druhé strany je Antalya obklopena majestátným pohořím Taurus a milovníkům přírody rozhodně doporučuji návštěvu krásné přírody, kterou nabízí.

V zimním období, když sněží, je dokonce možné vyzkoušet vaše lyže v jednom z vybudovaných lyžařských středisek. Nevynechejte ani vodopády Düden a Kursunlu, budete nadšeni. Antalyi obklopují dvě dlouhé písečné pláže: pláž s názvem Lara, táhnoucí se na východní straně města a pláž Konyaalti na západní straně. Obě pláže jsou umístěné v turistických oblastech plných hotelů, restaurací, kaváren, ale Konyaalti je přeci jen blíže k centru, tedy ji ocení především ti, kteří polehávání na pláže neradi obětují celé dny.

 

Barevný přístav a památky

Historická část Antalye, neboli Kaleiçi je ideálním místem na podvečerní procházky. V malebném přístavu na vás dýchne turecká pohoda, zatímco si vychutnáte typický čaj s výhledem na barevné loďky cca 30 m pod vámi. Při procházce dlážděnými uličkami vyzkoušejte smlouvání v jednom z mnoha obchůdků se suvenýry, kořením, či oblečením, poslechněte si zpívající a tančící fontánu a večer můžete zakončit tureckou kuchyní v jedné z místních restaurací.

Dominantu starého města tvoří tzv. Flétnový minaret a minout byste neměli ani Hadrianovu bránu.

 

Antalya

  Antalya - přístav

Jak bylo výše zmíněno, Antalya je opravdu strategicky umístěná, proto je vhodnou volbou i pro ty, které Turecko zajímá i jinak, než z hotelového balkónu. Zaručuje vám snadnou dostupnost do všech oblastí Turecké riviéry i do jiných měst a míst, díky kterým vám tato země přiroste k srdci.

 


Nejbližší letiště: Antalya Airport

Web: www.aytport.com

Kód: AYT


 

Antalya

   Trasa letu z Prahy s přestupem v Istanbulu, přehled tarifů na Kiwi.com

 

  Hotely v této lokalitě

Antalya

Antalya

 

Autor: Liangovská Dana

 

 

     
    Aktuální počasí v této lokalitě
     

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled měst - Turecko

Seznam letišť v Turecku

V Turecku zaplatíte tureckou lirou, eury i dolary

Doba letu do města Antalya

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.