Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Bastia (BIA)

Oficiální název letiště zní Bastia – Poretta Airport. Nachází se asi 11 kilometrů jihovýchodně od korsického města Bastia. Po něm bylo letiště rovněž pojmenováno.

 

 

 

 

Základní informace o letišti

S jeho historií je svázán především jeden zajímavý moment. Během druhé světové války sloužilo letiště samozřejmě účelům vojenským. Roku 1944 odsud vzlétlo také letadlo se známým francouzským pilotem a spisovatelem Antoine de Saint-Exupérym, který následně při svém průzkumném letu zmizel.

 

       
    Odlety/Departures Přílety/Arrivals
       

 

Dle posledních dostupných informací letiště zaznamenává více než 1 620 000 cestujících za rok. Dnes jedinými společnostmi, které zde provozují pravidelné lety, jsou Air France a Eurowings. Zbytek letů se realizuje pouze v sezónním rámci. V průběhu letního období se tak nejčastěji létá do západní Evropy a Francie. Během zimy se spoje omezují na cíle jako Lyon, Nice či Paříž.

 

Oficiální web: www.bastia.aeroport.fr

 

Zdroj:openstreetmap.org

 

Adresa:
Rue du Nouveau Port - BP 210-20293 Bastia Cedex,
FRANCE
 

 

 

Podrobněji o dostupných službách

Jde o malé letiště, nicméně dokáže poskytnout veškeré zázemí, které byste mohli na letišti potřebovat. V celém terminálu je zdarma dostupné připojení k wifi, dále můžete využít kavárnu nebo například i bankomat.

 

 

V případě, že se budete chtít ubytovat, vybrat si můžete z různých kategorií. Bude-li pro vás hrát roli vzdálenost, nejbližší hotely najdete od letiště zhruba 4 km daleko, například se nabízí služby hotelu Les Jardins De La Madrague.

 

Hotel Les Jardins De La Madrague Cena za noc 2 273 Kč / 15. května 2017

 

Nejpohodlnějším způsobem dopravy z letiště je taxi, to vás vyjde přibližně na 50 EUR. Jinou alternativu nabízí autobus, který jezdí v intervalu 60 až 120 minut, a to v čase od 6:00 do 23:00 hodin. Za jízdenku zaplatíte 9 EUR a cesta vám bude trvat přibližně půl hodiny. Na letišti se rovněž nacházejí dvě parkoviště, hlavní je přímo naproti terminálu. Má kapacitu 360 míst. Přesun autem, které si můžete rovněž přímo na letišti i půjčit, se ostatně doporučuje, neboť o dopravě na Korsice je obecně známo, že je poměrně málo frekventovaná a ceny jsou vysoké.


Do této destinace v současnosti nenabízí žádná aerolinka přímý let, přehled letů s přestupem zde


Autor úvodní fotky *By Wingtip (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Vídeň - Bastia za 1 890 Kč

Korsika – malý evropský ráj

Tip na dovolenou u moře: Korsika

Volotea – letenky po Evropě za 5 Euro

Doba letu na Korsiku

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.