Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Francie     

Tip na dovolenou u moře: Korsika

Ilustrační foto KorsikaŘíká se, že Korsika je jeden z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře. To sice nemohu posoudit, protože jsem na mnohých dalších ostrovech nebyla, ale určitě vám dovolenou na Korsice mohu vřele doporučit...

Oblast má krásné pláže, bohatou historii, velká města i malé útulné vesničky, dokonalou a krásnou přírodu... Zkrátka si myslím, že na Korsice si každý najde něco, co má rád, ať už jste nadšencem čehokoliv.

Vybrat termín, je určitě jedna z otázek každé dovolené...  Můžete sem jet třeba už v květnu, užijete si nádhernou zelenou přírodu, nikde žádní turisté, ale bohužel se ještě asi nevykoupete, protože moře bude ještě studené. Když pojedete v plné sezóně, budete se ve většině případů setkávat s turisty  ve velkém množství. Nejlepší je pravděpodobně termín rané nebo pozdní sezóny, případně těsně po sezóně.

 

 

 

 

Pokud se nerozhodnete pro cestu letadlem (což bych ani příliš nedoporučovala, vzhledem k tomu, že pak budete vázáni na místo, kde budete ubytováni) nejkratším a nejlevnějším spojením na ostrov je trajekt  Livorno-Bastia. U společnosti Corsica ferries si s předstihem můžete zamluvit  jízdenky, některé i velice výhodné. Pokud chcete opavdu výhodně zkuste kombinovat různé termíny, zkuste i měnit jednotlivé dny, třeba o jeden den posunout odjezd apod. Prostě trochu si s tím pohrát...:) My jsme se tam dostali za 76 € - 2 osoby, jeden automobil (samozřejmě je to zpáteční jízdenka). Ještě jedno malé upozornění, může se stát,  že výhodné to bude, protože poplujete na noc. Takovým případem jsme byli i my, ovšem vyráželi jsme z Livorna asi v 18 hod, v tu dobu tam bylo ještě pěkné teplo a vůbec nás nenapadlo, že než dorazíme bude pěkná zima...A protože se při plavbě nesmí do prostoru, kde jsou zaparkovaná auta...nezapomeňte si nějakou mikinu!!!

 

 
            Při letu do této oblasti přistanete na Letišti Bastia (kód BIA)
 

 

Ubytování na Korsice bývá v sezoně vcelku drahé, na levnější můžete narazit ve vnitrozemí. Nejlevnějším řešením jsou samozřejmě kempy. S hledáním levného ubytování vám může pomoci i web radicestujeme - zde najdete aktuální nabídku levného ubytování na Korsice - v den psaní tohoto článku ceny začínaly na 323 korunách za noc a osobu.  Avšak my jsme byli v kempu minimálně, využívali jsme pěkného, teplého počasí a přespávali jsme na plážích, ovšem to je varianta, řekněme, ne zcela povolená. Za přespávání na pláži můžete dostat i pokutu, stejně tak pokud byste se rozhodli přespávat ve vnitrozemí někde v lese. Osobně si nemyslím, že by vyloženě někdo pátral, jestli turisti nespí na plážích, ale i tak jsme se občas trochu báli.

 

 

Závěrem bych chtěla upozornit, že tato oblast patří k Francii, tudíž i úředním a používaným  jazykem je francouzština. Velice málo lidí zde ovládájí angličtinu a  těch pár výjimek se většinou týká obyvatel velkých měst. Ale určitě se vždycky nějak domluvíte – „rukama , nohama“ - je však třeba být na to připravený.

 

Místa, která jsme navštívili a stojí za to vidět:

Mys Corse – klidnější část ostrova, tolik nezasažená turismem

Nonza – krásné městečko na mys Corse

Calvi – opevněná citadela, příjemné restaurace

Calanche – skalní útvary, oblast Calanche je však velmi přelidněná v období léta, sami jsme se tam nezdrželi i přesto, že jsme to měli naplánované

Ajaccio – hlavní město, rodiště Napoleona Bonaparta. Více informací načerpejte zde.

 

 

Pohoří Col de Bavella – krásné „zplacatělé borovice“, perfektní výhled, na východní straně pohoří tekoucí řeka (jako jedna z mála v létě zcela nevysychá) Solenzara – tato řeka skýtá na začátku toku zábavné koupání v malých lagunách, které tvoří ve skále, o něco níže je tok už lenivý a valí se přes velké balvany avšak voda je o poznání teplejší.

Výstup na Monte Rotondo – druhá nejvyšší hora Korsiky (nejvyšší je Mt.Cinto), jednodenní výstup, hora je vysoká 2622m.n.m., sníh je na vrcholku místy i v létě

My jsme na Korsice za 10 dní našeho pobytu neprocestovali zdaleko všechno, co jsme chtěli vidět, ale všechno, co jsme viděli bylo krásné a nezapomenutelné. A určitě se tam někdy hodláme vrátit.

 

       
      Mohlo by vás zajímat:
     

Kde leží Korsika? Mapa, poloha

     

Doba letu na Korsiku

     

Seznam letišť na Korsice

     

Doprava na Korsiku

       

 

Fotografie z Korsiky:

CalancheAjaccioKorsika KorsikaMys Corse

 

 

Čtěte také tyto články:

Korsika dosud neobjevená

Korsika – malý evropský ráj

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.