Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Bodrum (BJV)

en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Milas–Bodrum Airport a jde o letiště sloužící dvěma městům, podle nichž dostalo i svůj název. Leží 36 km severovýchodně od města Bodrum a 16 km jižně od města Milas. Obě byste našli na jihozápadě  Turecka.

Loni letiště přepravilo téměř 3 900 000 cestujících, což z něho činí jedno z nejrušnějších v této lokalitě. Především slouží k charterovým letům, čilý provoz zde panuje během letní turistické sezóny.

V roce 2000 byl dokončen nový terminál určený mezinárodním letům, nicméně o pouhé dva roky později začal sloužit letům vnitrostátním. V roce 2012 totiž vznikl nový mezinárodní terminál s kapacitou zhruba 5 000 000 osob.

Svůj provoz zahájilo v roce 1997. Dnes má dvojici přistávacích drah. Umístění celého letiště podle původních plánů mělo být blíže k moři. Nicméně od takovéhoto záměru se při realizaci nakonec upustilo s ohledem na životní prostředí, a to i přes to, že to znamenalo navýšení nákladů na výstavbu.

 

BJV mapa

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Web: www.milas-bodrumairport.com

Přílety a odlety

Přehled tureckých aeroportů

 

Letenky z Prahy do Bodrumu

Bodrum

  Trasa letu z Prahy s přestupem v Istanbulu, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Bodrum – město

Bodrum je turecký přístav ležící na poloostrově v Egejském moři, nedaleko řeckého ostrova Kos. Nachází se v provincii Muğla a má přes 140 000 obyvatel. Až do první poloviny minulého století byl poměrně nevýraznou rybářskou vesničkou, než jej objevili turečtí intelektuálové a osobnosti uměleckého světa.

 

en.wikipedia.org

   Autor fotky - volné dílo

 

Tehdy se proměnilo ve významné turistické letovisko. Oblíbu si nyní město získalo především mezi milovníky vodních sportů a návštěvníky lákají také nádherné písečné pláže a velké množství památek. Popularitě nahrává rovněž velmi teplé a slunečné podobnebí. Sucho zároveň předurčuje i fakt, že se v těchto krajích nemohlo příliš rozvinout zemědělství.

Vůbec prvními obyvateli byli již v 7. století př. n. l. Dórové, později se město ocitlo pod nadvládou Peršanů. Bohatá historie zůstala v ulicích Bodrumu patrna do dnešních dnů. Asi nejznámějším cílem návštěvníků jsou zbytky slavného mauzolea, známého jako Mauzoleum v Halikarnasu, někdejšího zástupce sedmi divů světa.

 

   Tipy na hotely:

Bodrum

Bodrum

 


 

*Autor úvodní fotky - Madmick13 at en.wikipedia [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Čtěte také:

Průvodce městem Bodrum

Seznam letišť v Turecku

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.