Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Bodrum

Poloostrov Malé Asie působí na turisty exotickým dojmem, a to především proto, že  je známý hlavně jako dělítko mezi kulturou evropskou a asijskou. Na tomto území se nachází stát dnešního  Turecka, který je na západní a částečně jižní straně omýván Egejským mořem. Pobřeží nazývané jako Egejská riviéra je často vyhledávaným místem, a to především díky tyrkysovému zbarvení moře v kontrastu s výraznou zelení, která lemuje pobřeží.  

 

 

     V této půvabné krajině se nachází také město Bodrum. Leží na jihozápadním cípu Turecka v těsné blízkosti s řeckými ostrovy, kterými jsou Kos, Rhodos a Samos. Nejkrásnější pláže světa můžete najít právě v těchto místech.  

 


   
Mohlo by vás zajímat: Letiště Bodrum (BJV)
 

 


Letenky z Prahy do Bodrumu přes vyhledávač Kiwi.com

 

     Při pohledu na mapu je Bodrum umístěn ve výběžku mezi dvěma zálivy. Kus pevniny vyčnívající do moře zdobí mohutná pevnost. Jedná se konkrétně o bývalé mauzoleum v Halikaranassu, jak byl dříve Bodrum nazýván. Budování této stavby započalo již v první polovině čtvrtého století našeho letopočtu. Dlouhého trvání bohužel stavba neměla a již po tisíci sedmi stech letech podlehla zkáze. Na jejím místě byl poté vystavěn hrad sv. Petra sloužící jako útočiště pro křižáky z řádu johanitů. Později byly přidány výraznější fortifikační prvky a nakonec byl pevnostní hrad dobyt muslimy. Podoba z patnáctého století se nám z velké části zachovala, a proto na tomto místě můžeme obdivovat dobový stavitelský um a zároveň si užívat romantického pohledu na moře. Jednou z mnoha dalších významných památek je amfiteátr v Efesu.

     Případně můžete v poklidné procházce pokračovat od pevnosti po západní straně. Podívanou zde tvoří velké množství zakotvených jachet, které uchvátí zejména pány. Dámy mohou ocenit buď překrásný výhled, nebo vyrazit o kousek dál do baru na osvěžující drink, který jistě při zdejším klima přijde k chuti. Cestu lemují i stánky se suvenýry a různým občerstvením. Pro jedince toužící po celodenních výletech  je zde také možnost objednat si vyjížďku na lodi a navštívení blízkých ostrovů.

     Druhý záliv je vhodnější spíše pro relaxování. Pláže nabízejí jednoduchý přístup do moře a teplota vody přímo vybízí k dovádění ve vlnách. Pro ty, kteří nejsou nadšeni mořem nebo by rádi navštívili bazén, je nedaleko Bodrumu postaven aquapark.

 

Zdroj: YouTube - CC, Merih Akyol,  BODRUM - červenec 2017

 

 

     Ani noční život není v této lokalitě opomíjen. Stejně jako ve většině okolních turistických měst obyvatelé čekají, až slunce zapadne a poté se restaurace a bary začínají plnit lidmi. Ochutnat můžete nejen skvělou atmosféru, ale také různé druhy koktejlů a místních specialit. Turecká kuchyně se velmi podobá řecké. Nejčastěji můžete narazit na kebab a dále například borek.

     Jedná se o pečivo plněné různými druhy masa s bramborami a sýrem. A tím přehlídka delikates nekončí. V nabídce jsou také exotické sladkosti, saláty, ovoce a velký výběr zeleniny. Noční veselí utichá až k ránu a druhý den nabízí spoustu nových možností.

 

Tipy na hotely v Bodrumu

 

Merhaba Pansiyon

Cena na noc pro dva - 624 Kč
 

Durak Hotel

Cena na noc pro dva - 700 Kč
  Cena na noc pro dva - 920 Kč
 

Bodrum Blu Hotel

Cena na noc pro dva - 1 025 Kč
 

Capaci Hotel

Cena na noc pro dva - 1 240 Kč

 

     Turisty nalákají i sportovní aktivity a to jak na moři, tak na suchu. Do tohoto města je příhodné vyrazit za dobrým jídlem, teplým mořem a oslnivou krajinou. Nejeden návštěvník zde propadne tureckému kouzlu.

Autor:Tereza Hotovcová

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Bodrum (BJV)

Průvodce - Turecká riviéra

Last minute zájezdy do Bodrumu - přehled

Jak dlouho trvá cesta letadlem do Turecka?

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.