Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Izmir (ADB)

IzmirOficiálně se jmenuje İzmir Adnan Menderes Airport a slouží nejen městu, ale také stejnojmenné provincii na západě Turecka. Svůj název získalo po bývalém tureckém premiérovi. Nachází se zhruba 18 km na jihozápad od centra města.

 

 

 

Web: www.adnanmenderesairport.com

 

V roce 2015 přepravilo více než 12 300 000 osob a valná většina letů se zde realizuje během letní sezóny. V současnosti jde o páté nejrušnější letiště v zemi, za vzestup může především silný konkurenční boj mezi jednotlivými dopravci.

 

 

Nyní má dvě přistávací dráhy a dva terminály, jeden je určen letům mezinárodním a otevřel roku 2006, což tedy současně můžeme pokládat za rok oficiálního zahájení provozu celého letiště. Druhý pro lety vnitrostátní, první pasažéry mohl přivítat roku 2014.

 

en.wikipedia.org

 

Coby uzlové letiště ho využívá několik společností: Pegasus Airlines, dále Izair, SunExpress a národní dopravce Turkish Airlines. Aktuálně mohou cestující létat do dvaadvaceti destinací. Letiště rovněž usiluje o získání LEED certifikátu označujícího ekologicky šetrnou stavbu.

            Přílety a odlety

Mapa

         Trasa letu z Prahy do Izmiru s přestupem v Istanbulu, letenky rezervujte na Kiwi.com

 

Izmir – město

Izmir leží na západě Turecka, na pobřeží Egejského moře. Nyní tu žijí zhruba 4 000 000 obyvatel a současně se jedná i o hlavní město stejnojmenné provincie. Dnes má do jisté míry ráz evropský spíše než turecký a jde o moderní metropoli.

 

en.wikipedia.org

 

Vznikl však již ve třetím tisíciletí před naším letopočtem, původně jako přístav. Již tehdy se stal důležitým centrem kultury. Dlouhá historie zde je dodnes patrná, zachovaly se nám četné doklady řecké kultury. Dominantu současného Izmiru tvoří hrad Kadifekale, respektive jeho zbytky, které se tyčí jižně od centra. Z tohoto prostranství se otevírá impozantní výhled na město.

To se dnes může pyšnit i rozvinutou dopravní infrastrukturou, má velmi dobré spojení železniční i autobusové. Mimo to disponuje vlastní univerzitou. Turisticky nejzajímavější lokalitou v současnosti zůstává zřejmě Kültürparki neboli park kultury, místo jako stvořené pro trávení volných chvil obyvatel i turistů, ale také například sídlo archeologického muzea.

 

Cestopis z Imiru čtěte zde

 

 

   Přehled ubytování v Izmiru

Izmir

Izmir

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.