Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Káhira (CAI)

en.wikipedia.orgLetiště Káhira, oficiálním názvem Mezinárodní letiště Káhira, leží zhruba 22 kilometrů na severovýchod od egyptské metropole Káhiry, konkrétně na předměstí Heliopolis, což bylo podle zdejší mytologie dokonce místo, kde se měla odehrát bitva o nadvládu nad celým Egyptem. Jde o druhé největší letiště na africkém kontinentu.

 

     
  Přílety/Arrivals Odlety/Departures
     

 

Vybavení aeroportu

Historie letiště se začíná psát v průběhu druhé světové války, kdy zde měly základnu americké vzdušné síly. Posléze letiště převzal Úřad pro civilní letectví, čímž se otevřela cesta právě civilním letům. Postupem času však přestala vyhovovat jeho kapacita, proto roku 1957 započaly práce na letišti nové. To mohlo slavnostně otevřeno roku 1963.

 

en.wikipedia.org

 

Web: www.cairo-airport.com

Informace:  přepážky s informační službou jsou umístěny v příletové, odletové a tranzitní hale.

V současnosti je vybaveno třemi přistávacími drahami a hned čtyřmi terminály. Ten první byl otevřen v roce 2009. Naposledy si prošel rekonstrukcí v roce 2015 Terminál 2. Modernizace celého letiště má pokračovat i v letech následujících.

Zlepšení dopravní dostupnosti by měla zajistit nová linka káhirského metra. Svůj provoz by podle nynějších odhadů měla zahájit v roce 2019. Dnes spojení s městem zajišťuje doprava autobusová, dále taxi a v neposlední řadě osobní automobil, pro tyto účely lze využít i novou spojovací trasu ze silničního okruhu.

Přesuny mezi terminály: Spojení mezi terminály na letišti zajišťují kyvadlové autobusy

Peněžní šlužby: Jsou zde k dispozici banky a bankomaty v terminálu 1 a 3. Non stop směnárny se nachází v odletové části terminálů.

 

Káhira

 Trasa letu z Prahy s přestupy do Káhiry, přehled letů na Kiwi.com


Ubytovací služby

O pohodlí cestujících se rozhodně postará i mnoho možností ubytování. V bezprostřední blízkosti letiště se nachází řada hotelů. A to včetně těch luxusních.

Mezi ně se řadí například pětihvězdičkový Le Méridien Cairo Airport. Hotel je vybaven vlastním fitness centrem, venkovním bazénem a chystáte-li se do Egypta na rodinnou dovolenou, rozhodně jsou zde vítány i děti. Možnost parkování je zajištěna přímo v areálu hotelu, a to zdarma.

 

La Méridien

 

Čtyřhvězdičkový Novotel Cairo nabízí dva venkovní bazény a nádhernou zahradu, čtveřici restaurací a rovněž i dopravu na letiště zdarma.


Novotel


Tolip El Galaa Hotel Cairo nabízí vybavené klimatizované pokoje, wifi zdarma v celém areálu. K dispozici mají turisté opět vlastní fitness centrum, dále vlastní wellness či saunu a možnost neplaceného parkování. Od letiště ho dělí vzdálenost pouhých pět kilometrů.

 

 Ubytování poblíž aeroportu přes portál booking.com

Káhira

Káhira

 

 

Čtěte také:

Káhira: Za pyramidami do města vítězství

Doba letu do Káhiry

Co navštívit v Egyptě?

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.