Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Káhira: Za pyramidami do města vítězství

en.wikipedia.org , GhentNa březích Nilu se rozkládá jedno z nejtajemnějších a nejzajímavějších měst severní Afriky – Káhira. Právě odtud egyptští králové, faraoni a bohové vládli skromným městským státům i světovým mocnostem. Káhira, ač v mnoha ohledech moderní město, si i dnes zachovává mnoho ze svého nezkrotného charakteru.

Samotné centrum je divoké, plné lidí, obchodů, luxusních hotelů, butiků, barů a světel. Při jeho okrajích se město volně přelévá do předměstí, které zase o pár kilometrů dál splynou s všudypřítomnou pouští. To vše s výhledem, kvůli kterému sem jezdí miliony návštěvníků ročně – na pyramidy.

 

 

 

en.wikipedia.org , Ghent

en.wikipedia.org , Ghent

en.wikipedia.org , Ghent


Egyptské muzeum nabízí procházku časem

Káhira sloužila jako politické, kulturní a mocenské centrum více než 6000 let a jako taková si do dnešní doby uchovala výjimečné postavení mezi světovými metropolemi. Ne nadarmo se jí přezdívá město vítězství.

Uprostřed neporažené metropole leží náměstí Tahrir - právě tady najdete káhirské muzeum ochraňující více než 120 tisíc exponátů. Mezi nimi zhlédnete poklady slavných egyptských faraonů, ale i šperky, hračky či nádobí bezejmenných obyvatel dávno ztracené říše. Muzeum se určitě vyplatí navštívit, i když o kus dál už roste jeho mladší a o poznání modernější bratříček – Velké egyptské muzeum. Zajímavostí je, že plány na jeho stavbu vznikly před více než deseti lety a konstrukce tohoto moderního paláce historie a kultury stále nebyla dokončena.

 


Honosné mešity, citadela, trhy a pyramidy

Káhira je obrovským městem plným historie. Pro milovníky exotiky a památek je pak snadné se do ní zamilovat. Kromě slavného muzea zde najdete honosné mešity, z nichž ty nejstarší jsou staré dva tisíce let, za návštěvu stojí také budova jedné z nejstarších světových univerzit a místních trhů.

Pamatujte na to, že páteční dny mohou být trhy omezené kvůli probíhajícím modlitbám. Pomyslnou třešničkou na dortu vaší návštěvy pak musí být pyramidy v Gize.

 

     
 

Čtěte také: Gíza - egyptská pokladnice starověkých skvostů

 
     

 


Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Káhira

Web: www.cairo-airport.com

Kód: CAI


Cairo - trasa letu

   Trasa letu z Prahy do Káhiry, s jedním přestupem, přehled tarifů na Kiwi.com

Káhira


 

A co ubytování?

 

Baron Hotel Heliopolis

Cena na noc pro dva - 1 208 Kč
 

Sonesta Hotel Tower

Cena na noc pro dva - 1 845 Kč

 

Kdy do Káhiry? V zimě a na podzim

Pokud se chcete jet koupat k moři, potom se sem nemusíte samozřejmě ostýchat přijet ani v létě. Pamatujte ovšem na to, že právě tehdy zde teploty snadno vyšplhají na více než 40 stupňů a na prohlídky města jsou tak ideální právě podzimní měsíce, kdy zde panují příjemné teploty kolem pětadvaceti stupňů.

Dostanete se sem snadno a rychle letecky, možnosti městské dopravy jsou široké, od taxiků a tramvají až po všemožné druhy autobusů, včetně těch říčních.

Autor: Barbora Havlová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tipy a rady na cestu do Egypta

Jak dlouho trvá let do Káhiry

Co navštívit v Egyptě?

Egyptská měna

Průvodce - Hurghada

Teplota moře

Rudé moře

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.