Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Lille (LIL)

LetištěOficiálně se nazývá Lille Airport. Nalézá se při hranicích s Belgií v severofrancouzském Lesquinu, zhruba 7 km na jihovýchod od Lille.

 

 

 

Web: www.lille.aeroport.fr

Kód aeroportu: LIL


Mapa - openstreetmap.org
Mapa

 

Základní informace o letišti

Do centra města to tak z letiště budete mít přibližně patnáct minut. Dnes se letiště řadí na post dvanáctého nejvytíženějšího v zemi. Dle dostupných údajů přepraví ročně více než 1 500 000 cestujících, vstříc se se svými službami snaží vycházet rovněž handicapovaným pasažérům.

Převážná většina letů je v současné době sezónních v rámci oblíbených destinací pro dovolené, jako jsou Djerba nebo Dubrovník. Mimo domovské Francie aktuálně zajišťuje lety do zhruba patnácti zemí, nejen evropských, ale také na Blízkém východě a v rámci střední a jižní Afriky. Nabídka letů se přitom stále rozšiřuje. Nově například můžete s irskou nízkonákladovkou Ryanair letět do portugalského Porta přímým letem i během zimy.

 

 

Mimo osobní dopravy také na letišti funguje doprava nákladní, v tomto směru je dokonce čtvrtým nejzaměstnanějším letištěm. Ročně přepraví na palubě svých letounů asi 38 000 tun nákladu.

Dnes letiště v rámci desetileté smlouvy patří pod správu soukromé skupiny SOGAREL. Za cíl si klade zvyšovat ekonomický i kulturní význam celého regionu. S tím že aktivity na letišti podléhají také omezování z hlediska ekologického.

 

Přehled letů z Prahy do Lille na Kiwi.com (s přestupem), přímé lety sem nelétají.

 

Jak se na letiště nejlépe dostat

Výhodou je také dobrá dopravní dostupnost letiště. Nachází se v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží v Lille, dále také má výhodu dálniční sítě (A1 Paříž-Lille (Exit 20B z Lille, exit Lesquin z Paříže, A25 Dunkirk-Lille, A23 Valenciennes-Lille a A22 Gand-Lille). Současně je také k dispozici parkoviště, jestliže přicestujete právě vlastním vozem.

První možnost je na parkovištích P1, P2 a P3, případně lze využít parkoviště u terminálu. Letiště má terminál jediný. V případě, že budete na místě shánět ubytování, v bezprostřední blízkosti letiště se rovněž nachází mnoho hotelů.

 

Hotely poblíž tohoho aeroportu


Autor fotek - By Olivier Cleynen (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
                       Mohlo by vás zajímat: Informace o městě Lille
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.