Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Nantes (NTE)

Nantes AirportNantes Atlantique Airport, jak zní jeho oficiální název, je mezinárodní letiště, které byste našli zhruba 8 km jihozápadně od stejnojmenného města.

 

 

 

 

Web: www.nantes.aeroport.fr

Odlety a přílety na Flightradar24.comMohlo by vás zajímat: letenky z Prahy do této destinace najdete na Kiwi.com


Z Prahy do Nantes nabízí přímé spoje aerolinka Volotea, v slevové akci můžete zakoupit zpáteční letenky  např. za 1276 Kč.

Info

Trasa

Trasa letu


V současnosti se jedná o největší letiště na západě Francie. V průběhu roku 2016 odbavilo více než 4,7 mil. cestujících.

Jeho historie sahá až do roku 1928, tehdy ale bylo dimenzováno pro vojenské účely. Během druhé světové války zde nejprve operovalo RAF, posléze stejně tak Luftwaffe.

Po válce se letiště mohlo postupně vzpamatovat z ničivých následků této události a začít sloužit komerčním letům. Nově postavený terminál vznikl mezi lety 1954 a 1960.

V budoucnu se počítá s tím, že letiště bude kvůli již nedostačující kapacitě a nemožnosti rozšíření nahrazeno Aéroport du Grand Ouest. Nicméně zatím stále přes svoje limity 3 mil. pasažérů se svými dvěma terminály, z nichž jeden je nákladní, plní požadovanou funkci a denně vítá nové návštěvníky. Pokud patříte i vy mezi ně, jistě uvítáte také poměrně bohatou nabídku dostupných ubytovacích služeb.

 

Ubytovací služby v okolí letiště

NTE


Všichni ti, kteří dávají přednost při výběru především co nejbližší lokalitě, by měli věnovat svou pozornost zejména zhruba půl kilometru vzdálenému Hotel Escale Oceania Nantes Aeroport. Tříhvězdičkový hotel disponuje perfektním zázemím v podobě venkovního bazénu, tenisového kurtu a terasy, ze které se vám otevře nádherný pohled do okolí. Nabízí zpoplatněné parkování, zdarma připojení k wifi a jedná se o ideální místo též pro rodiny s dětmi.

Komu nevadí delší přesun, ale ocenil by, pokud by mohl na ubytování ušetřit, neměl by se dlouho rozmýšlet nad rezervací ubytování v Appart'City Nantes Quais De Loire. Ten poskytuje za poplatek parkování, dále připojení k internetu, vybavené apartmány s televizí a dostupnou kuchyní. Vítány jsou rovněž děti a za příplatek s sebou můžete vzít svého domácího mazlíčka.

Toužíte-li naopak zažít na svých cestách maximální komfort, svoje služby vám nabízí Oceania Hotel de France. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel, na němž hosté oceňují příjemné prostředí s úžasnou atmosférou. Jinak vás může oslovit vlastním fitness centrem, skutečností, že se jedná o bezbariérové prostory s konferenční místností, parkováním zdarma a rádi vás tu přijmou i s vaším čtyřnohým společníkem.

 

 Tip z booking.com

Hotel


*Autor úvodní fotky - volné dílo

 
Mohlo by vás zajímat: Seznam více než 300 největších aeroportů světa
 

 

 

 

 

 

Průvodce městem Nantes čtěte zde

Doba letu do Nantes

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.