Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Nantes, město v západní Francii, je pyšné na svou historii i současnost

en.wikipedia.orgMěsto se rozrůstá okolo zrestaurovaného zámku, který je spolu s katedrálou Sv. Petra a Pavla nejdůležitější historickou budovou Nantes. Na západ od zámku v dlážděných uličkách pokračuje středověké město s hrázděnými, a později honosnými měšťanskými domy.  

Rodné město Julese Verna připomíná spisovatele na řadě míst, včetně fantastického robotického muzea.


 

Zámek vévodů bretaňských

Středověký zámek Chateau des Ducs de Bretagne vznikl v 15.století a s dalšími stavbami z 16. a 18. století na svá léta nevypadá. Díky renovaci a bílé fasádě září už z dálky. Monumentální stavbu se zachovanými hradbami a vodním příkopem obklopuje menší park, kde si můžete odpočinout na lavičkách. Zámecký areál je ještě bohatší: kavárna s restaurací Les Oubliettes přímo uvniř jedné ze zámeckých budov, samotný zámek s 32 slunečnými místnostmi a plně přístupné hradby, ze kterých jsou úžasné výhledy na město.

Součástí je i rozsáhlé muzeum, v němž pomocí počítačové techniky porovnáte středověké město se současným vzhledem. Historii města poznáte i pomocí dalších výstav a střídají se tu i dočasné expozice.

 

Nantes

 Zámek Chateau des Ducs de Bretagne

 

Katedrála sv. Petra a Pavla

450 let zabralo dokončení Cathédrale St.Pierre et St.Paul, kterou najdete severně od zámku. Uvnitř úžasně zdobené gotické katedrály nalezl své místo posledního odpočinku François II, vévoda z Bretaně spolu se svou ženou. Mramorová hrobka se sochami jejich postav, andělů a zvířecích strážců představuje mistrovské dílo renesančního umění.

 

Cathédrale_Saint-Pierre

Cathédrale Saint-Pierre, autor fotky - Guillaume Piolle / , via Wikimedia Commons


Zahrady Jardin des Plantes

Hned za katedrálou začínají botanické zahrady Jardin des Plantes de Nantes. Rozkládající se na 7 hektarech, takže tu objevíte působivou škálu rostlin v zahradách i sklenících. Tyto zahrady navíc patří k parkům a zahradám, ve kterých si můžete zamluvit prohlídku s průvodcem. Provedou vás i po Grand Blottereau a parku La Beaujoire, kde každé 2 roky pořádají soutěž voňavých růží – jedinou na světě.

 

Jardin des plantes Nantes

Jardin des plantes Nantes

 

     
                             Předpověď počasí -  Nantes  
     


Muzeum Les Machines de l'Île

Neměla by vám uniknout návštěva úžasného „robotického“ muzea Les Machines de l'Île sídlícího ve výjimečném prostoru bývalých loděnic (na městském ostrůvku obklopeném řekou). Neskutečný svět fantazie v sobě kombinuje představy Julese Verna, mechanický vesmír Leonarda da Vinciho, průmyslovou historii města a šikovnost 2 zakladatelů tohoto muzea.

Kromě různých expozic jsou součástí i venkovní atrakce. Obří mechanický slon vozí na svém hřbetu až 49 cestujících a z chobotu přitom zvládá vypouštět páru. Jízda na slonovi včetně nasednutí a sesednutí trvá 30 minut a některá místa si můžete rezervovat online na stránkách muzea.

Děti si užijí jízdu na kolotoči Le Carrousel des Mondes Marins plném obrovských krabů, chobotnic a dalších podivných mořských tvorů.

 

Muzeum

 Muzeum Les Machines de l'Île

 

Zdroj videa: YouTube CC, ginamax

 

Čokoládovna Gautier Débotté

Obchůdek otevřený 5 let před narozením Julese Verna vypadá, jako by zamrzl v čase: výzdoba z fresek z 19.století, obrazy, mosaz, křišťálové lustry Baccarat, stříbro a mramor doplňují omamnou vůni tradiční čokolády a cukrovinek.

 

Muzea

Muzeum Julese Verna kromě výhledu na řeku nabízí kouzelnou sbírku prvních edic jeho knih, rukopisů a divadelních výřezů z lepenky. V autorově rodném domě je také připravená interaktivní výstava pro děti. Přírodovědné muzeum (Musée d'Histoire Naturelle) kromě stálé sbírky minerálů, zkamenělin, vycpaných zvířat a velrybí kostry pořádá i krátkodobé výstavy.

Muzeum umění (Le Musée d'Arts de Nantes) stojí za návštěvu už jen pro krásnou architekturu budovy, ve které muzeum sídlí. Kromě toho má významnou sbírku moderního umění, stejně jako velkou sbírku středověkých obrazů.

 

                               Odkazy na zajímavá muzea

Zámek vévodů bretaňských

Château des ducs de Bretagne

http://www.chateaunantes.fr/en

Muzeum Julese Verna

Musée Jules Verne de Nantes

www.julesverne.nantesmetropole.fr/home.html

Muzeum historie

Musée d'histoire de Nantes

http://www.chateaunantes.fr/en/event/musee-dhistoire-de-nantes

 

Letenky do Nantes z Prahy

Trasa letu z Prahy

Volotea

Trasa přímého letu z Prahy do Nantes společnosti Volotea, doba letu: 2h 5m, zpáteční letenky za cca 2 500 až 3 000 Kč můžete rezervovat ve vyhledávači Kiwi.com


Cesta autobusem z Prahy

Z Prahy Florence můžete vyrazit do Nantes s autobusovou společností Eurolines, cesta trvá 24 hodin a počítejte s jedním přestupem v Paříži, cena jízdenek se pohybuje okolo 2 500 Kč. Více informací na webu dopravce.  

Tip: dopravce často nabízí "Akci 1+1" - koupíte jednu jízdenku a druhou dostanete zdarma.

 

Jízdenky

Eurolines

 

Kde složit hlavu?

Široká nabídka hotelů a hostelů v této destinaci na portálu booking.com

Nantes

Nantes - ubytování

 


*Autor úvodní fotky - By Rehtse (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky Jardin des plantes Nantes -  By stefi123 (stefi123) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky -  Muzeum Les Machines de l'Île - By Nantes culture&patrimoine (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky  Zámek Chateau des Ducs de Bretagne - By Jibi44, avec l'aimable autorisation de LP de Nantes (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Mohlo by vás zajímat:

Volotea: Letenky do Nantes za 1 630 Kč

Letenky z Prahy do Nantes za 960 Kč

Levné letenky: Nantes od 1 560 korun

Jednosměrné letenky do Nantes, Toulouse za 260 Kč

Vlakové nádraží - Gare de Nantes

MHD v Nantes

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.