Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Weeze

WeezeToto letiště se nachází v severozápadním Německu, asi 80 km od Düsseldorfu. Leží na hranici  s Nizozemskem - odtud název, který zní spíše holandsky než německy.

 

 

Jedná se o menší letiště nabízející lety především do evropských destinací (Velká Británie, Švédsko, Estonsko, Polsko, země kolem Středozemního moře), dále pak oblíbené destinace ležící na severozápadním pobřeží Afriky - Kanárské ostrovy a významná letoviska v Maroku.

 

Mapa - openstreetmap.org

Mapa

 

Kód: NRN

Web: www.airport-weeze.de/en

Odlety a přílety


Autor fotky - volné dílo

 

Jak se dostanu na letiště?

Pokud vás čeká cestování přes letiště Weeze, vězte, že autobusové spojení je zde velmi dobré.

Snadno se na letiště dostanete nejen ze samotného Düsseldorfu (trvání 1h 20min, busy jezdí každý den od 3:40 do 22 hodin – s výjimkou úterka, kdy poslední autobus jede ve 20:55), ale také např. z Essenu, odkud je to stejná doba cesty a máte šanci se na letiště dostat denně od 3 hodin ráno do 16:30, nebo z Kolína nad Rýnem, odkud jezdí autobusy od 2:55 každý den. Čas odjezdu posledního autobusu se u linky z Kolína liší dle dne v týdnu – nejdříve končí autobusové spojení v pondělí (14:55 poslední bus), nejpozději ve čtvrtek (21:40).

Z Nizozemska se pak na letiště dostanete např. autobusy z Venlo, které jezdí denně od 4:45 do 20:15, nebo z Nimwegen (denně od 4 hodin ráno do 17:30). Cesta z Nizozemska trvá cca 45 minut. Rezervace jízdenek dopředu je ve všech případech nutná!

Ceny jízdenek autobusů v rámci Německa se pohybují od pěti eur, u autobusu z Essenu a Nimwegen však počítejte s cca 20 € za jednu cestu. Autobus z Venlo si účtuje cenu jízdenek dle počtu pasažérů – pokud jedete na vlastní pěst, počítejte se 45€, 6 a více lidí může jet za 10€ na osobu.

Pro ty, kdo upřednostňují vlak, je zde také dobrá zpráva – jen 5 minut autem od letiště se nachází vlakové nádraží Weeze, kam se snadno dostanete vlakem z Düsseldorfu, který přijíždí na nádraží každých 30 minut. Z nádraží se pak dostanete na letiště snadno díky kyvadlovému autobusu. Zde není nutná předchozí rezervace. Kromě pravidelné linky z Düsseldorfu zde funguje ještě několik vlakových linek z velkých i menších měst obou zemí, jedna dokonce až z Amsterdamu.

 

 

Letiště samozřejmě počítá i s variantou příjezdu autem. Na letišti je možnost placeného parkování, přičemž letiště doporučuje udělat si předem online rezervaci místa.  

 

Mohlo by vás zajímat: Weeze nabízí díky nízkonákladovým dopravcům řadu levných letů např. čtěte zde:  Do Temešváru letecky z Weezu a zpět za 165 Kč.

 

 

Ubytování

Potřebujete přespat na letišti před další cestou? Přímo v areálu letiště se nachází útulně zařízený Best Deal AirportHotel, kde se můžete od 39€/noc pohodlně vyspat v jednoduchých, ale hezkých pokojích.


 
                   Mohlo by vás zajímat: Informace o městě Düsseldorf
 

                      Hlavní letiště obsluhující město Düsseldorf, čtěte zde


Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.