Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Düsseldorf: město módy, architektury a kultury

en.wikipedia.orgUniverzitní město i centrum umění a módy. Poloha Düsseldorfu na řece Rýně spolu s četnými náměstími a nádhernými nábřežími z něj činí mimořádně krásné místo k trávení času. 

 

 

 

Rheinturm: výhled na město z nejvyšší budovy

Se svými 240,5 metry je Rheinturm (Rýnská věž) jednoznačně nejvyšší budovou a také největšími digitálními hodinami světa. Přes den si můžete užít pohledy na úplně celé město díky vyhlídkové terase okolo celé kulaté věže a večer z otáčivé restaurace Günnewig doplnit zážitky. Spolu se soumrakem se věž rozsvěcí stejně jako světla na jejím boku vyjadřující čas.

 

cs.wikipedia.org


Modernizovaný přístav v Neue Zollhof

Stále více moderních budov přibývá v poslední době v Düsseldorfu. Nejvíce evidentní to je v přestavěné části místního přístavu Neue Zollhof, které dominují 3 budovy kanadského architekta Franka Gehryho. Jejich výrazné geometrické siluety se odráží na hladině řeky spolu s neobvyklými fasádami (prostřední stavba z nerezové ocele odráží bílou a cihlově červenou fasádu bočních budov).

 

en.wikipedia.org

 

Staré město (Alstadt): nejdelší bar na světě

Pozoruhodně dobře zachovalé Staré město byste rozhodně neměli vynechat nejen kvůli pamětihodnostem, ale i zábavě. Ústřední bod tvoří náměstí Marktplatz s impozantní radnicí (Rathaus) a velkou jezdeckou sochou kurfišta Jana Williama II z roku 1711.

Na dalším náměstí Burgplatz je dominantou zámecká věž Schlossturm, jediná dochovaná věž starého hradu, který kdysi ovládal celé město. Sídlí v ní Schiffahrtsmuseum, jednoho z německých nejlepších a nejstarších námořních muzeí.

Ve Starém městě, na půl kilometru čtverečním, narazíte na víc než 300 barů a klubů, včetně tradičních pivních hospod podávajících typický nápoj Altbier, servírovaný v 200 ml sklenicích pro zachování jeho chuti. Jedna z mála restaurací, kde se Altbier vaří na místě, je Zum Uerige na ulici Berger.

 

cs.wikipedia.org

   Schlossturm

 

Císařský palác Kaiserswerth na severu

Jedno z nejstarších a nejfotogeničtějších míst v Düsseldorfu nabízí k prozkoumání spoustu zajímavých věcí, rámované barokními budovami a rozpadajícími se ruinami. Jde o královský palác císaře Friedricha Barbarossy, pozůstatky hradu z desátého století, který kdysi, jako statná tvrz, sloužil k ovládání území okolo Rýnu. Pohodlně se sem dostanete městským autobusem nebo zvolte romantičtější variantu z centra města lodí, od dubna do října.

 

cs.wikipedia.org

 

Kulturní město: přes 25 muzeí a 100 galerií

K důležitým místům shromažďujícím umění patří Muzeum umění (Kunstpalast) s malbami od 3.století našeho letopočtu až po současnost. Do moderní sbírky zařadilo díla Dalího, Warhola, Caravaggia i členy düsseldorfské malířské školy a expresionismu. Kromě toho pořádá divadelní představení a koncerty klasické hudby.

 

Königsallee: nejelegantnější nákupní ulice ve městě

Místní tuto ulici důvěrně nazývají jen a je srovnatelná s podobně luxusní ulicí v Paříži Avenue Montaigne. Přepychové budovy obklopují ústřední promenádu, kterou uprostřed protíná vodní plocha lemovaná stromy, dodávající ulici ještě prostornější dojem. O to víc se tu vyjímají exkluzivní butiky, luxusní nákupní pasáže a galerie spolu s četnými restauracemi a kavárnami.

 

Denní autobusové spojení mezi městem Düsseldorf a Prahou zabezpečuje např.  společnost Flixbus, Student Agency za cca 820 Kč/ jeden směr

Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Düsseldorf

Web: https://www.dus.com

Kód: DUS

 

Mapa

Výběr letenek z Düsseldorfu ve vyhledávači Kiwi.com

   
   
Ubytování

  Hotely přes booking.com  
 

Leonardo Hotel Düsseldorf City Center

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
 

NH Düsseldorf City Nord

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč

 

Trasa jízdy autem z Prahy. Vzdálenost: 724 km. Čas: 7:15. Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Chriztron, Düsseldorf

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Eurowings: Praha - Düsseldorf za 849 Kč

Český dopravce zahájí provoz linky Ostrava - Praha - Düsseldorf ...

Z Německa na Kapverdy za 7 128 Kč

Vánoční trhy v Cáchách, Bonnu a v Düsseldorfu

Letenky na Rhodos z Dusseldorfu pod 900 Kč

Letiště Düsseldorf (DUS)

Letiště Weeze

Eurowings spustí 22 nových leteckých linek

Letenky k moři: Ibiza za 1 242 korun

Autobusový dopravce Student Agency nabídne ..

Vlakové nádraží - Düsseldorf Hauptbahnhof

VEŘEJNÁ DOPRAVA (MHD) V DÜSSELDORFU

Pujčovna aut v této lokalitě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.