Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Letiště Vídeň

Letiště Mezinárodní letiště Vídeň (pravým německým názvem Flughafen Wien) je největší rakouské letiště ležící 18 kilometrů jihovýchodně od centra Vídně. Konkrétně leží v menším městě s názvem Schwechat.

Letiště bylo vystavěno v roce 1938 původně pro vojenské účely a několik let po válce se začalo využívat jako civilní letiště. Dnes je nejrušnějším letištěm v Rakousku, což dokládá i 18 milionů odbavených cestujících za rok 2009.


Základny zde mají aerolinky Niki (neboli flyNiki) a národní aerolinky Austrian Airlines, které jsou dceřinou společností dopravce Lufthansa. Letiště má 2 asfaltové přistávací dráhy o délkách 3 500 a 3 600 metrů, které obsluhují 3 terminály. Dráhy jsou připraveny i na velké letouny typu Boeing 747, nebo Airbus A340. Letiště pro své lety využívá přes 70 civilních a kolem 14 cargo dopravců. Pro odcestování z letiště je možné využít vlaky společnosti City Airport Train, případně metro S-Bahn S7 a samozřejmostí jsou i půjčovny aut a taxi.

 

       
    Odlety/Departures Přílety/Arrivals
       

 

 

 

•    Název letiště: Mezinárodní letiště Vídeň
•    ICAO kód letiště: LOWW
•    IATA kód letiště: VIE
•    Města poblíž letiště: Schwechat, Vídeň (18 kilometrů)
•    Počet terminálů: 3
•    Počet cestujícíh za rok: 18,1 milionů (2009)
•    Doprava z letiště: Půjčovny aut, Taxi, Vlaky (City Airport Train, S-Bahn S7)
•    Webové stránky: www.viennaairport.com
•    Telefon: +43(0)1 70070 (Rakousko)

•    Adresa: Letiště Wien-Schwechat (VIE), Einfahrtsstraße, 2320 Schwechat, Rakousko

Parkování – letiště Vídeň
Letiště Vídeň poskytuje asi 22.000 parkovacích míst. Parkovat můžete dlouhodoběji v blocích PH3 a PH4 od €3,20/hod, na parkovišti C od €3/hod a nebo využít krátkodobého parkování v blocích K1 a K3, které se nachází nejblíže terminálům letiště. Za jednu hodinu parkování zde zaplatíte od €3,50. Zaplatit musíte ještě před vyzvednutím svého vozidla na pokladně v parkovací budově 4 a nebo na pokladním automatě (platbou hotově či kartami: American Express, Diners Club, Mastercard/ Eurocard a Visa).

Vložil/a: Daniel Česák 07.01.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.