Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Letoviska na Mallorce

Alcúdia

Poměrně populární městečko jménem Alcudia je zajímavé nejen z hlediska současného cestovního ruchu. Zajímali se o ně také lidé před tisíci lety, konkrétně Féničané, Římané a Kartáginci – ti využívali výhodné polohy k budování základen. Ostatně po krátkou dobu bylo toto město také městem hlavním, Maurové ale poctu udělili Palma de Mallorca, což se dochovalo dodnes. Na místě se nachází celá řada památek a archeologických nalezišť z doby antické. Z většiny ale byla do dnešní doby zachována jen menší část. Za navštívení stojí i přístav. V současné době jde spíše o středisko cestovního ruchu s velkým množstvím hotelů a dalších služeb. Okolí přístavu je také ideálním místem pro okušení nočního života.

 

Can Picafort

Nepříliš daleko od zmiňované Alucadie se nachází podstatně menší středisko Can Picafort, které vedle kvalitních turistických služeb nabízí zejména obří kvalitní pláž.

 

Pollenca

Pollenca je jedno z větších cestovních středisek nabízející vedle slunění se na kvalitních plážích také řadu památek a především dostatek klidu k odpočinku. Město je vystavěno v typicky španělském stylu a nedaleko se nachází Port de Pollenca. Po asi 8 km chůzi budete odměněni původně malou rybářskou vesničkou, která je dnes zasvěcena turismu. Obzvláště lákavý je drobný záliv pomalu se svažující do vody, což by se mohlo líbit zejména návštěvníkům s menšími dětmi. Nádherný výhled na Pollencu, ale i Alcúdii nabízí vrcholek Puig de Maria, kam vede poměrně dlouhé schodiště.

 

Paguera

Město Paguera je vzdáleno pouze několik málo kilometrů od Palma de Mallorca, kam je možno bez problémů se vypravit na výlet v momentě, kdy by vás písečné pláže a divoká skaliska na pobřeží zcela omrzela. Za zmínku stojí i obrovská pěší promenáda, která se táhne samotným středem města.

 

Playa de Palma

Dlouhé pláže nejsou na Mallorce žádnou výjimkou, obecně jsou ale považovány ty v Palmě za nejlepší. Jméno není jen tak náhodné a palmy se zde skutečně nachází v obdivuhodném počtu a skvěle doplňují početné památky. Z těch je nutné zmínit kupříkladu gotickou katedrálu a řadu dalších kostelů, které vznikly přestavěním z původních synagog. Hrad Bellver pochází z 13.století a v minulosti byl přechodným domovem mnoha důležitých osobností.

 

 

 

 

Poloha ostrova Mallorca, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

     
    Čtěte také:
   

Mallorca, tak trochu jiné Španělsko

   

Muzeum Rafaela Nadala na Mallorce

   

Letiště Mallorca (PMI)

   

Jak dlouho trvá let na Mallorcu?

   

Kde leží Baleárské ostrovy?

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.