Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letovisko Cala Pi na Mallorce

FotoTohle nenápadné letovisko ležící na Mallorce má pověst ráje důchodců, ale pravda je spíš taková, že je vyhledávají turisté, kteří preferují klid a pohodu. K pláži se jde po strmém schodišti, takže kdo si chce zaplavat a užít si slunce, musí být ve slušné fyzické kondici, ať je důchodce, nebo ne. Není tu žádný přístup pro invalidní vozíky, kočárky či tělesně postižené.

Pláž samotná, na níž nejsou žádné stánky či služby, je široká pouze 50 m, ale zato se táhne do délky více než 100 metrů. Její oba konce lemují drsné nehostinné útesy, díky nimž je hladina vody v zátoce klidná jako ve vaně, což využívají kotvící lodě.

 

 

Kromě pláže se tu nenabízí žádný velký prostor k jiným aktivitám. Okrouhlá obranná věž ze 17. století připomíná mallorskou minulost, kdy se kvůli hrozbě pirátských útoků staly podobné stavby nutností. Mallorské pobřeží kdysi lemovaly desítky takových věži.

Síť ulic lemovaných velkými ubytovnami a občas restauracemi se táhne na východ, kde bez zřetelného předělu navazuje na zástavbu zvanou Vallgornera. To je klidné místo, v němž se nalézá nejdelší baleárská jeskyně.

 

Ubytování v Cala Pi

Tip na hotel: Hostal Ca'n Pep Cena na noc pro dva - 1 452 Kč

Cala Pi

 


*Autor úvodní fotky - pixabay

 

   
  Čtěte také:
 

Mallorca, tak trochu jiné Španělsko

 

Letiště Mallorca (PMI)

 

Muzeum Rafaela Nadala na Mallorce

 

Jak dlouho trvá let na Mallorcu?

 

Kde leží Baleárské ostrovy?

   


 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.