Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lipová - lázně

Lázně, cs.wikipedia.orgObec Lipová-lázně se nachází v Olomouckém kraji jen kousek od Jeseníků. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o neznámou a malou oblast, je toto místo velice vyhledávanou lokalitou. Na své si zde přijde skutečně každý, ať už hledá cokoliv.

 

 

 

 

Web obce

Mapa lázní

 

Lípová lázně

 Zdroj: openstreetmap.org

 

Najdete tu překrásný wellness hotel s bazénem, kam si jezdí řada lidí odpočinout a načerpat ztracenou energii.

Lázeňské středisko Dolní Lipová nabízí komfortní zdravotnickou péči a k tomu je umístěno ve vyhledávané rekreační oblasti, což mu přidává na jeho oblíbenosti. Ať už tedy hledáte klasickou dovolenou nebo lázeňskou péči, zde rozhodně najdete to pravé pro vás.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgLazně Dolni Lipová

 

Lyžuji, lyžuješ, lyžujeme

Lázně, cs.wikipedia.orgPříznivci zimních sportů si zde opravdu přijdou na své. Obec Lipová-lázně je ideálním místem, kde spojit odpočinkovou dovolenou s aktivní. Najdete tady dva lyžařské areály a mnoho dalších najdete v přilehlém okolí. Navíc si zde můžete vybrat, i pokud byste rádi vyrazili na běžky, protože je zde nespočet běžkařských tras.

V létě se zdejší krajina mění v ideální místo pro turistiku a nadšené  cyklisty. Můžete celý den cestovat a na konci dne se zrelaxovat například v hotelové vířivce.

 

 

 

 

Zajímavosti a turistické cíle

Jestliže vás zajímají přímo místní turistické cíle, doporučujeme navštívit například kostel sv. Václava nebo hrob Rudolfa Haukeho. Dále zde naleznete také pomník určený obětem Frývaldovské stávky, který tady stojí od roku 1961.

V případě, že rádi navštěvujete muzea, zkuste místní Muzeum Johanna Schrotha. Toto muzeum se jmenuje po zakladateli místních lázních, které se nacházejí v Dolní Lipové. Najdete zde expozici zaměřenou na vývoj lázeňství, ale i obce samotné.

 

 

 

 

Co se tady léčí

Lázeňství má v malebné severomoravské krajině více než dvě stě let trvající tradici. Již v roce 1829 založil místní lázně Johann Schroth a po řadu let sem pak jezdili pacienti využívat výhod, které poskytuje nádherné čisté horské prostředí. Zejména v posledních patnácti letech cs.wikipedia.orgovšem sláva lázní v Lipové znatelně pohasla.

A zdálo se, že situace spěje do nevyhnutelného konce, když roku 2013 zkrachovaly a vypadalo to, že to bude znamenat jejich definitivní zánik. O znovuobnovení se marně ucházela řada investorů, teprve v roce 2016 však svitla Schrothovým lázním opět naděje.

V současnosti tedy probíhají intenzivní snahy o vzkříšení zašlé slávy. V minulosti se zde věnovala pozornost především léčbě metabolických a kožních onemocnění, dále obezity a rovněž také kožních chorob. Přičemž se využívalo komplexních postupů v podobě koupelí, fyzioterapie, diet, fototerapie a dalších. Dnes tu prozatím fungují odborné ambulantní služby.

 

Nabídka ubytování v lázních na booking.com

Lípová lázně

   Tip na hotel:  Penzion Lipůvka Cena na noc pro dva - 531 Kč

*Autor úvodní fotky - Pudelek (Marcin Szala), creative commons

Autor ostatních fotek:

By Gorics (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

Lípová Lázně na mapě

Mohlo by vás zajímat: Přehled českých a moravských lázní
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.