Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Lloret de Mar

Město Lloret de Mar se nachází v Katalánsku. Máme-li být konkrétnější, tak leží na pobřeží pobřeží Costa Brava u Středozemního moře. Z velkých metropolí je od něj vzdálena Barcelona zhruba 75 kilometrů a leží zhruba mezi městy Blanes a Tossa de Mar. Jinak zde žije kolem 30 000 obyvatel. Jejich počet ale pochopitelně kolísá v souvislosti s přílivem sezónních turistů.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

V průběhu hlavní letní sezóny dosahuje počet obyvatel neuvěřitelných 200 000. Předností ubytování v Lloret del Mar jsou zejména okolní oblasti, které jsou poměrně hornaté členité. Lze zde najít spousty hotelů, se spoustou upravených pláží, ale také koupání zcela přírodní, aniž byste potkali člověka.


Ubytování v této lokalitě

 

Gran Hotel Monterrey & Spa

Cena na noc pro dva - 1 580 Kč
 

Hotel Helios Lloret

Cena na noc pro dva - 1 265 Kč

 

Samotné městečko Lloret del Mar zde bylo postaveno mezi prvními. Vrátíme-li se do historie, tak zjistíme, že historické kořeny zde zanechali iberské římské civilizace. Je zde spousta archeologických lokalit, které tato slova jen potvrzují. Úplně první záznamy o existenci Lloret del Mar datujeme do roku 966. Jinak původ slova Lloret bychom mohli hledat právě v latinském slově lauretum, jehož český překlad je vavřín.

Ve středověku bylo město poznamenáno pobytem Maurů. Komerčně začal být ostrov využíván až v 18. století, kdy se na území Španělska začali vracet lidé, kteří připluli zpět z Ameriky. Spousta krásných domů připomínají návrat těchto bohatých přistěhovalců.

 

 

Co tedy v samotném městečku najdeme? Určitě je zde spousta obchodů, pěkných stylových restaurací, ale nalezneme zde také bary, diskotéky a rozličné noční podniky, což samotné mluví o tom, že v noci to zde občas také pěkně žije. Co se týká místních pláží, tak musíme říct, že se povětšinou jedná o pláže písečné, které lemuje poměrně široká romantická promenáda. Některé pláže jsou také skryté za skalisky, takže zde koupání není tak pohodlné, ale soukromí postrádat nebudete. Voda je zde čistá a co do teploty velmi příjemná a osvěžující.

Ke koupání budete mít k dispozici tyto pláže: Playa de Loret, Playa de Fenals, Playa de Treumal, Playa So Boadella, Playa de Sta.Cristina nebo Cala Morisca.

Jestliže milujete kromě plavání také rozličné druhy vodních sportů, tak si zde zajisté přijdete na své. Jsou zde vynikající podmínky pro windsurfing, vodní lyžování,nebo také plachtění na loďkách. Velmi příjemná a mnohdy i adrenalinová záležitost může být projížďka na skútru. K mání jsou zde také šlapadla. Pokud máte rádi vodu v jakékoli podobě, tak neváhejte navštivit místní aquapark. Ti z vás, kteří se nebojí tradičních místních atrakcí, jako jsou například býčí zápasy, mají možnost jejich zhlédnutí v místní aréně.

 

 

Jestliže milujete spíše kulturu a historii, pak se pozorně začtěte do následujících řádků... Velmi pěkný je kostel Sant Roma. Je vystaven v gotickém stylu a byl dokončen v roce 1522. Původně tento kostel sloužil i jako místo které chránilo před útoky tureckých a zejména alžírských pirátů. Kostel byl také poničen a jeho poslední restaurace byla provedena na počátku 20. století. Kostel je zajímavý zejména z hlediska architektonického, jelikož právě na jeho budově lze dost dobře vidět vlivy byzantské, muslimské, renesanční, ale také moderní.

Další významnou místní památkou je hrad Sant Joan. Jedná se o středověký hrad z 11. století. Jeho využití bylo při obraně Lloret proti jakýmkoli útokem vedeným z moře. Tvrz byla funkční ještě do 17. století. Dnes je využita pouze věž, která byla opravena v roce 1992 a skýtá vynikající výhled na okolí. Další památkou je památník rybářovy ženy. Tato bronzová socha byla postavena v roce 1966 k připomenutí tisíciletí založení Lloret de Mar. Jinak se říká, že když se dotknete nohy této sochy, tak se vám splní vaše přání. Co se dalších památek týče, tak můžete navštívit například zahrady svaté Clotildy a nebo kapli sv. Kristiána či Námořní muzeum.

 

 

     
                          Předpověď počasí -  Lloret de Mar  
     

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Hranice Španělska

 

Jak dlouho trvá let do Španělska?

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.