Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Katalánie - Costa Brava

Foto, en.wikipedia.orgCosta Brava zaujímá spolu se  španělským Costa Blanca a Costa del Sol přední místo v řadě oblíbených evropských letovisek. Je jedinečné svou nádhernou scenerií a blízkostí severní Evropy, což obojí žene ceny na většině přitažlivých lokalit do závratné výše.

Hlavní startovní místa pro výpravu na Costa Brava jsou vnitrozemská města Girona (kastilsky Gerona) a Figueres (Figueras). Obě místa leží na bezplatné dálnici N -II, která propojuje Barcelonu s Francií.

 

Příbřežní rekreační oblasti

Costa Brava (Rozeklané pobřeží) je plné malebných zátok a zálivů. Některé delší pláže například L'Estartit a Empúries, stojí za návštěvu i mimo sezónu.

 

Foto, en.wikipedia.org

   Lloret de Mar - jeden z nejdůležitějších dovolenkových resortů této lokality

 

 

     
                     Předpověď počasí - Costa Brava  
     

 

Cadaqués, který je asi hodinu jízdy na východ od Figueres na konci strašlivé řady vlásenkovitých zatáček, je snad nejmalebnější ze všech španělských středisek a je to místo poznamenané památkou malíře Salvadora Dalího, který tu žil.

Je tu málo pláží a tak lidé vysedávají v kavárnách na nábřeží nebo se procházejí po krásném pobřeží.

 

 

Asi 10 km na severovýchod od Cadaquésu je Cap de Creus, skalnatý poloostrov s jedinou restaurací na vrcholu hrbolatého útesu. Je to ráj pro každého, kdo má rád lezení po skalách, při kterém na každém kroku riskuje život nebo zdraví.

 

Foto, en.wikipedia.org

   Calella de Palafrugell

 

Dál na pobřeží za L'Escala a l'Estartit je Palafrugell, který je pár kilometrů hluboko ve vnitrozamí a sám o sobě nemá co nabídnout.

Nedaleko však jsou na pobřeží tři města, která musíte spatřit, abyste uvěřili v jejich existenci. Nejsevernější z nich, Tamariu, je také ze všech nejmenší, nejméně zahlcené turisty a také nejexkluzivnější. Llafranc je největší a nejrušnější a má nejdelší pláž. Calella de la Palafrugell se svou doslova pohlednicovou polohou nebývá nikdy přeplněné. Jedete-li autem podél tohoto pobřeží, stojí za to se v těchto městech zastavit, zvlášť mimo sezónu.

 

   Přehled ubytování na Costa Brava přes booking.com

Costa Brava

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.