Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Londýnské tipy - Jak na levné letenky, ubytování ...

Londýnské tipy - Jak na levné letenky, ubytování a co všechno byste měli v tomto městě zažít?

Londýn je dlouhodobě oblíbenou destinací Čechů a Slováků. Ať už cestujete za prací nebo na dovolenou budou se vám hodit tyto užitečné informace - jak na levné letenky nebo pár tipů ohledně vašeho výletu.


Po příletu a ubytování se v tomto městě určitě nudit nebudete! Pokud milujete dobrou gastronomii dozajista nenechte zahálet aplikaci Foursquare a podle referencí si vyberte tu správnou restauraci.

V hlavním městě Velké Británie se nachází množství pestrých restaurací od veganských přes vietnamské po tradiční anglické puby, vybere si opravdu každý!

 

Po dobrém jídle vám určitě padne vhod procházka po jednom z místních parků.


Hyde Park

Green Park

St. James Park

Regent's Park

Richmond Park


Parky v Londýně jsou místem oddychu, které při vaší dovolené by byla velká škoda vynechat.

Pokud to počasí nedovoluje nebo upřednostňujete spíše interiér před exteriérem doporučujeme navštívit muzea a galerie. Můžete si vybrat například Přírodovědné muzeum nebo Britské muzeum. Pokud jste milovníkem umění nebo si chcete jen rozšířit obzory určitě navštivte galerii Tate Modern.

 

 
O dalších méně tradičních tipech na výlet v britské metropoli a nakupování čtěte zde

 

 

Tradiční londýnské atrakce:


London Eye

Tower of London

Buckinghamský palác

Big Ben

Bank of England

Trafalgar Square

Tower Bridge


A mnoho mnoho dalších, které vás přesvědčí, že letět do Londýna se prostě vyplatí. Hledáte - li zajímavou diskotéku, bar nebo jiné povyražení tak využijte aplikaci Tripadvisor, recenzce uživatelů vám zjednoduší výběr.

 

 

Jak na levné letenky do Londýna?

Do tohoto města vás letenky nebude stát majlant díky častým letům nízkonákladových společností.

Cena letenek - konečná cena letenek závisí od sezony, ale pravdou je, že jednosměrnou letenku koupíte už od 17 EUR, například v nabídce last minute. Využijte přitom některé ze společností, které do Londýna létají každý den, jako jsou například tyto aerolinky:

RyanAir (Odlety za BA, Prahy, Brna, Vídně, Ostravy)

Wizzair (Odlety z Budapešti, Prahy, Brna)

EasyJet (Odlety z Vídně, Prahy)

SmartWing (Odlety z Košic, Prahy)

a jiné ...

 

TIP

Letenku si  poříďte z pohodlí domova a stejně si v pohodlí domova uděláte i online check-in, který vám zaručeně ušetří čas při přepravě na letiště. Dejte pozor na rozměry zavazadel, které jsou u každé aerolinky jiné.

 

Do Londýna létá mnoho nízkonákladvých společností

Délka letu - Let do Londýna trvá přibližně 2 až 2,5 hodiny v závislosti na místě odletu a letecké společnosti. Přiletíte pravděpodobně na jedno z těchto letišť:

Heathrow - největší a nejznámější letiště - Létá sem z Prahy British Airways, ČSA...

Gatwick - Letiště je propojené s městem kyvadlovou dopravou a vlakovým spojem.

Stansted - Pokud jste vsadili na levné letenky do Londýna a letíte například společností RyanAir je pravděpodobné, že přistanete právě na tomto letišti. Z aeroportu se dostanete do dopravní tepny města, Liverpool Street, pomocí vlaku. Vlak jezdí přibližně každých 15 minut.

 

Další méně využívané aeroporty: Luton, Southend

 

Doprava v britské metropoli

Když se řekne doprava a Londýn zřejmě se každému vybaví známé patrové autobusy tzv. doubledeckers nebo klasické černé taxíky. Taxi a autobus nejsou samozřejmě jediným dopravním prostředkem v tomto hlavním městě Británie.

Londýn se pyšní i nejstarším metrem na světě, které výborně slouží do dnešních dnů.


 

 

Mapa metra zde

 

Na autobusy i metro vám poslouží jedna dobíjecí karta - Oyster Card (kterou si za jednorázový poplatek cca 5 liber nabíjíte kreditem v automatech).

 

Pokud do Londýna cestujete během pěkného počasí např. na jaře, v létě nebo některé podzimní bezdeštné dny určitě vám doporučuji využít městská kola!

Efektivní a levná doprava v Londýně - městská kola!

Systém městských kol je levný, účinný a ekologický. Podmínka zapůjčení si takového kola je, že ho musíte každých 30 minut odstavit v některé ze stanic. Londýn má však propracované cyklistické stezky a řidiči automobilů jsou na cyklisty při cestách zvyklí, čili se nemusíte obávat.

 

Ubytování v Londýně

Po zakoupení letenky přišel čas sehnat ubytování. Možností je mnoho a vše závisí pouze na vašich preferencích.

Výhodným levným ubytováním jsou takzvané bed and breakfast (B & B) motely nebo ubytování u soukromých osob přes službu Airbnb, která vám na první ubytování nabízí i peněžní bonus a jistě vám přijde vhod.

Pokud vám jde více o hotely a profesionální služby, tak využijte populární Booking.com. Ve všech případech doporučuji ubytování objednávat v předstihu, nejlépe v den zakoupení letenky a nebo obráceně na poslední chvíli.

 

Autor fotky Oyster card: By Frank Murmann (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons


 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.