Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Airbnb

AirbnbSpolečnost vznikla v roce 2008 v USA, konkrétně v kalifornském San Franciscu. Dnes je jejím ředitelem Brian Chesky, americký podnikatel a jeden ze spoluzakladatelů. Spolu s ním u zrodu Airbnb, Inc. stáli ještě Joe Gebbia a Nathan Blecharczyk.

 

Nápad se zrodil tak trochu z nouze: Pánové měli problém s financováním vlastního bydlení, takže je napadlo, že řešením je část přenechat dalším lidem.

Vymysleli proto projekt sdružující právě ty, kteří chtějí pronajmout ubytování, se zájemci o takovouto službu, a to po celém světě.

Dnes působí téměř ve dvou stovkách zemí, Českou republiku nevyjímaje, proto se webové stránky dočkaly i lokalizace do naší mateřštiny.

 

Airbnb

 

Hodnota firmy v současné době dosahuje pětadvaceti a půl miliardy dolarů, provoz financuje z poplatků za zprostředkování. Ovšem nemůžete ho využít ani zdaleka všude, něco podobného se z celkem pochopitelných příčin nelíbí hoteliérům, takže v Berlíně ho už zakázali a na podobné opatření se chystá i New York.

 

Nápad z Ameriky se navíc mnoho podnikavců rozhodlo coby poměrně výnosný okopírovat, skoupit nevyužívané prostory a poté je nabízet ke krátkodobému pronájmu.

Tam, kde se využívat dá, můžete rezervaci učinit buď prostřednictvím webové stránky, případně aplikace pro Android. Každopádně se musíte předtím, než začnete zaregistrovat a vytvořit si osobní profil.

 

 

 

Spojení mezi hostiteli a ubytovanými zajišťuje systém soukromých zpráv a zároveň vidíte u každé nabídky i její hodnocení a můžete si přečíst dosavadní zkušenosti těch, kteří ji využili před vámi.

Ubytování se dá získat třeba jen na jedinou noc, ale i na měsíc a v různých cenových relacích. Obstarat si lze jediný pokoj, a to buď soukromý nebo sdílený, ale i celý byt.

 

 

Filosofií startupu je snaha o autenticitu, abyste se v cizí zemi cítili opravdu jako doma a poznali ji co nejlépe z pohledu místních, a nikoli jako turista a zároveň finanční dostupnost. Proto se navíc celý koncept rozšířil také o možnost si sjednat průvodce, který vám danou lokalitu dokonale ukáže.

 

 

A i když není přímou povinností hostitelů poskytovat kompletní servis, dočasní spolubydlící ocení užitečné tipy, jak se obejít v cizí zemi a jsou i tací, kteří si se svými „domácími” natolik padli do oka, že v nich získali dokonce nové přátele.

Ceny inviduálního ubytování u hostitele přes Airbnb můžete srovntat s cenami na oblíbeném portálu booking.com

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Rachel Prince

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha obsadila v počtu letních rezervací přes Airbnb 9. místo na světě

Jak se co nejefektivněji ubytovat na cestách?

Levné apartmá v Praze přes AirbnbVložil/a: Daniel Česák 25.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.