Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Lupénky vás zbaví dovolená u Mrtvého moře

Lupénka, jiným pojmenováním psoriáza je jedna z nejčastějších kožních chorob.  Psoriáza postihuje klouby, kůži, ale i nehty na rukách a nohách. Na první pohled je možné zaměnit ji s ekzémem, na rozdíl od něj se však objevuje především na vnější straně loktů a kolen. Pokud spadáte do tří procentní populace, která jí trpí, možná jste již slyšeli o lázních a léčebnách na březích Mrtvého moře.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Příčiny této nemoci dosud nejsou dosud známy, podle odborníků však jde o kombinaci psychické nepohody, autoimunity a dědičnosti. Nedědí se ale nemoc jako taková, pouze sklony k ní.

 

 

Nemoc se nejčastěji projevuje mezi 10. a 25. nebo 35. a 60. rokem života a u části pacientů se s ní pojí i zánět kloubů. Pokud se nemocný neléčí, riskuje deformace a ztráty funkce kloubů.

 

 

Mrtvé moře vyléčí vaše neduhy

Nemocní mají k dispozici nejrůznější gely, masti a tablety. Často obsahují sůl či bahno z Mrtvého moře, pobyt přímo u zdroje ale nemocným prospívá daleko více. Má totiž i pozitivní vliv na psychický stav. Potkávají se tu s dalšími nemocnými a často se stává, že se dají do řeči a nachází nové přátele. Za léčbou lupenky se sem jezdí už od 60. let.

Výsledky jsou navíc opravdu viditelné – po pobytu u Mrtvého moře jsou nemocní 2-3 roky bez příznaků. Navíc zde nemusí používat opalovací krém a jejich kůže si tak dokonale odpočine.

 

 

Sálající slunce z Mrtvého moře neustále odpařuje vodu a nad hladinou se proto vznáší lehký opar. Ten je plný bromu, který chrání pokožku před škodlivým UV zářením. Ani při opalování ve 40°C tedy nehrozí spálení.

 

Na jak dlouho vyrazit?

Dermatologové doporučují nemocným lupénkou pobýt u Mrtvého moře alespoň tři týdny. Pokožka se za tu dobu zbaví lupů a také dostatečně zregeneruje. Když pak nemocní svou dovolenou zakončí nákupem kosmetiky z Mrtvého moře a budou o pokožku náležitě pečovat, jejich zdravotní stav bude výrazně lepší.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Rafic Saadeh, Mrtvé moře (Dead sea)

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam českých lázní

Přehled maďarských lázní

Seznam lázní na Slovensku

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.