Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Malá Morava: Stezka v oblacích vás zve na výlet do oblak

Malá MoravaZdá se, že schody do nebe opravdu existují, mají je v Dolní Moravě, kde po výstupu na unikátní vyhlídkovou stavbu budete moci s trochou nadsázky zaťukat Pánu Bohu na okno. Tak máte odvahu vystoupit 55 metrů nad zem a pohlédnout  na svět z ptačí perspektivy?

 

 

 

Stezka v oblacích  pro otrlé i méně otrlejší

Stezka v oblacích v Dolní Moravě denně přiláká stovky návštěvníků. Není se čemu divit, která jiná stavba nabídne pohled do hloubky 55 metrů, při kterém však můžete stát nohama pevně na zemi, respektive na dřevěné konstrukci unikátní stavby? Stezku v oblacích najdete nedaleko horské chaty Slaměnka ve výšce 1116 m n. m. Unikátní stavba působí tak majestátně, že husí kůži dostanete jen, co se na ni podíváte.

A co teprve ten pohled shora? Svou výškou 55 metrů a délkou 710 metrů je tak Stezka v oblacích určena pro otrlé, kterým se v cíli z výšky nebude točit hlava, ale i pro méně otrlejší, které závrať bude pokoušet již v prvních patrech. Stabilně působící stavba s mnoha bezpečnostními prvky se zalíbí všem už proto, že je bezbariérová, dostanou se na ni nejen maminky s kočárky, ale také návštěvníci s handicapem.

 

Jako adrenalinový zážitek

Výšlap na Stezku v oblacích může každý pojmout jako klidnou procházku, na níž se dají udělat perfektní selfíčka,  ale i klasická procházka se může stát nevšední, to když se promění v adrenalinový zážitek. Pro ty, kteří neradi opakují stejnou trasu dvakrát je tady tobogán, který nabídne rychlý sešup dolů. Není to výhodné? Nahoru musíte sice po svých, ale dolů už se jen povezete.

Tobogán však není jedinou adrenalinovou atrakcí, Stezka v oblacích nabízí i tak zvaný rukáv, který nabídne rychlejší a dobrodružnější cestu do dalšího patra. Skutečnost, jestli se dolů ze stezky dostanete po svých nohách nebo po svém zadku si koneckonců můžete rozmyslet na kapce, další adrenalinové atrakci, která nabízí téměř nezakrytý pohled až na zem.

 

Mala Morava

 

Stezka v oblacích jako perfektní tip na výlet

Stezka v oblacích je perfektním tipem na výlet pro zamilované páry, přátelé a rodiny. No schválně, co by vám partnerka řekla na žádost o ruku v oblacích? I přesto, že bude Stezka v oblacích pravděpodobně hlavním cílem takovéhoto výletu ani okolí nadšené výletníky nezklame. Okolí nabízí nejen hezkou přírodu, nýbrž i nejrůznější parky a koupaliště. V Dolní Moravě se proto určitě nudit nebudete.  

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

          Mohlo by vás zajímat: Skluzavka s rozhlednou v Korutanech

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.