Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Rozhledna se skluzavkou v Korutanech

Foto, en.wikipedia.orgPohodlně se usaďte na podložku, pevně se přidržte popruhu, a jednoduše zmizte v černé díře. Že to zní zvláštně, ale zároveň lákavě? Máte odvahu? Milujete vítr v zádech a adrenalin? Sklouzněte se z nejvyšší rozhledny světa!

Nebojte se, zhruba po dvaceti vteřinách budete dole. A můžete jet nanovo!

Pyramidenkogel, tak se nazývá největší rozhledna na světě. U hranice  rakouských Korutan se Slovinskem se nachází kopec Pyramidenkogel, který je vysoko 850 metrů nad mořem. A ta úžasná moderní elegantní věž ze dřeva a oceli, která měří 100 metrů, tak to je přesně ta věž, z které se máte možnost sklouznout.

 

Foto, en.wikipedia.org

By Rollroboter (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Ale ještě předtím se zastavte, a kochejte se nádherným výhledem. Ohromí vás jezero Wörthersee úžasné tyrkysové barvy s městem Klagenfurt, poutní městečko Maria Wörth s romantickým kostelíkem, korutanské jezero Keutschachersee a Karnské Alpy. To vše můžete vidět z této velkolepé stavby. Je to úžasný a nezapomenutelný pohled.

 

 

No, ale nejprve si budete muset vyjít těch 441 schodů. Aha, nejste zrovna zapálení sportovci? Nebudu vás děsit, prosklený výtah vás dopraví až nahoru! Pokud však půjdete pěšky, můžete se zastavit na jednotlivých plošinách. 

 

Foto, en.wikipedia.org

By Rollroboter (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Jenže, jak dolů? Jak chcete!

A máte na výběr! Schody, výtah nebo ocelová roura, která je dlouhá více než 120 metrů. Šroubovitý tobogan vám do paměti vryje nezapomenutelný zážitek. Dokonce vám změří také čas vaší jízdy, takže se můžete porovnat třeba s vaším protějškem, ať víte, kdo z vás dvou je "ten rychlejší".

Ne promiňte, je tu ještě jedna možnost. Nic, co byste nezvládli. Nechte se spustit lanem dolů až na parkoviště! 

Rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít také plavky. Koupání v jednom z jezer s křišťálovou vodou je doopravdy jedinečné. Nebojte se, že by vám byla zima. Jezera jsou opravdu prohřátá. Koupat se v nich dá od května až do října. 

A co je ze všeho nejdůležitější? Pořádně si tento neopakovatelný zážitek užít!

 

 
           Mohlo by vás zajímat: Stezka v oblacích - Dolní Morava
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.