Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Marocká Casablanca

Foto, en.wikipedia.orgCasablanca, v níž žije nejméně pět milionů obyvatel, je největším městem a průmyslovým střediskem v Maroku. Ačkoliv její historie sahá staletí do minulosti a v 16. století byla osídlena Portugalci (kteří zde pobývali až do roku 1755), v polovině osmdesátých let 19. století upadla do bezvýznamnosti.

 

 

Její opětovný rozkvět nastal, když Lyautey, zastupující generál francouzského protektorátu rozhodl, že se z Casablanky vyvine obchodní středisko. Především díky jeho nápadům jsou nyní v Casablance široké bulváry, veřejné parky a kašna, impozantní budovy maurského stylu (směs vlivů francouzského kolonialismu a tradiční marocké architektury).

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Dívejte se po ukázkách bílé architektury střední výšky ze 30. let, pěších zónách zaplavených dynamickými kosmopolitními lidmi. Casablanca představuje Maroko a výborný barometr svobodomyslnosti islámu.

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


Vložil/a: Daniel Česák 18.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.