Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna, ceny, placení na Bali

Bali je největší turistickou destinací indonéských ostrovů. Dlouhodobě patří mezi nejvyhledávanější a nejčastěji navštěvovaná místa Indonésie. Hlavní město Denpasar leží na jihu ostrova.

Ostrov bohů a tisíce chrámů, jak je Bali přezdíváno, je bohatý na krásné pláže, sopky, vysoké hory i hluboká údolí. Toto exotické místo je často hledané pro svoji panenskou přírodu. Ideální místo pro studenty s batohem na zádech, i celé rodiny, co se chtějí nechat hýčkat. Pokud se však rozhodnete pro tuto destinaci, je potřeba stejně jako u každé jiné dovolené, vědět základní informace o dané zemi, aby Vás nic nepřekvapilo. V tomto článku právě tyto základní informace týkající se měny, cen i placení na Bali naleznete.

 

 

Čím na Bali platit?

Základní měnou na Bali je IDR-tuto zkratku nejčastěji uvidíte na kurzovních lístcích, místní zkratkou je pak Rp-indonéská rupie. V České republice indonéskou rupii nesměníte, čili je potřeba zvolit pro začátek jinou měnu, kterou zde můžete platit. K tomuto účelu doporučuji dolary nebo eura. Pokud přijedete na Bali, musíte zaplatit poplatky na úřadech a imigrační kontrole právě v dolarech.

V luxusnějších hotelích nebo na turistických místech Vám je vezmou taky. Nicméně na ostatní nákupy, služby či ubytování pro Vás bude výhodnější směnit eura, mají zde lepší kurz a neproděláte na nich. Pokud ale plánujete dlouhodobě cestovat, stravovat se v pouličních stáncích, nebo jen smlouvat na trzích, je potřeba se vybavit jejich měnou, ta bude vždy nejvýhodnější. Směnit jejich peníze vyjde v devíti z deseti případu nejvýhodněji v bankách. Rozhodně se vyhněte letištním nebo pouličním směnárnám. Pokud zvolíte k výběru hotovosti bankomat, pamatujte, že jako všude, i zde jsou limity výběru, aby Vás nepřekvapilo, že nemůžete vybrat více peněz najednou. Další způsob platby je samozřejmě platit kartou, to však nejde všude, proto je lepší mít nějakou hotovost vždy při sobě.

 

 
Kurz indonéské rupie k české koruně
 

 

MINCE  X  BANKOVKY?

Indonéské rupie stejně jako většina peněz se vyskytují ve formě mincí i bankovek. Mince mají v hodnotách od 25 do 1000 Rp a bankovky od 1000 Rp do 100 000 Rp. Rupie se dále dělí na seny, 1 rupie = 100 senů, ty však mají velmi nízkou hodnotu a nemají zastoupení v jiných mincích nebo bankovkách.

 

Přepočet

1 CZK = dle aktuálního kurzu +- 620 Rp

1 EUR = dle aktuálního kurzu +- 16 000 Rp

1USD = dle aktuálního kurzu +- 14 000 Rp

Srovnání cen

Na Bali jsou srovnatelné ceny jako u nás. Samozřejmě se můžete u pouličních stánků najíst levněji v rozmezí od 30 – 100 Kč, ale v marketech jsou ty ceny opravdu hodně podobné. Klasika, která cenu může srazit všude v zahraničí je smlouvání, to se děje na tržištích nebo v pouličních krámcích, v normálních kamenných krámech mají fixní ceny.

Pokud hledáte levnou exotickou dovolenou je Bali ideální volba. Vybírat můžete z nepřeberného množství ubytování i služeb. Můžete se nechat hýčkat v krásných resortech s restauracemi s Michelinskými hvězdami, nebo zvolit low cost dovolenou, to vše Bali nabízí.

 

 

     
    Čtěte také:
   

Bali - ostrov, na který se budete chtít vrátit

   

Letiště Bali (DPS)

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.03.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.