Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Bali - ostrov, na který se budete chtít vrátit

BaliBali je unikátní ostrov. Hinduistická kultura, usměvaví lidé, vůně vonných tyčinek, tance a spousty posvátných míst, vytváří sváteční a neopakovatelnou atmosféru, kterou jinde v Indonésii nenajdete.

 

 

 

Co zařídit před odletem?

Víza

Občané České republiky mohou získat 30ti denní vízum zdarma. Pokud se chystáte na delší pobyt, nebo chcete na Bali již s vízem letět, kontaktujte Indonéskou ambasádu v Praze.

Očkování

Očkování na Bali není povinné. Většina cestovatelů si pro větší bezpečnost a komfort nechává očkovat vakcínu na břišní tyfus, žloutenku typu A, B. Antimalarika se doporučují jen při dlouhodobém pobytu.

Měna a peníze

Na Bali se platí Indonéskou Rupií -  Rp. Směnit se dá za USD, tak EUR. Přibližný kurz 1 USD = cca 10.000 Rp, tzn. 100.000 indonéských rupií (IDR) = cca 200 CZK nebo 8 EUR. Banky a bankomaty jsou k dispozici téměř v každém městě.

Aktuální kurz rupie na webu Kurzy.cz

Doporučení na webu Ministerstva zahraničních věcí mzv.cz

 

Tanečnice na Bali

   Tanečnice

 

Náboženství a kulturní zvyky

Hinduismus je hlavní náboženství na Bali, a hluboce ovlivňuje rytmus celého ostrova. Bali je ostrovem Bohů a tisíců chrámů. Nenavštívit aspoň některý z nich by byl hřích.

Pura Besakih je mateřským chrámem a nejvýznamnějším chrámovým komplexem na celém Bali. Krásný chrám na pobřeží je Uluwatu, nebo Tanah Lot. Navštívit můžete i netopýří chrám Goa Lawah a spoustu dalších chrámů, které nejsou třeba tak velkolepé, ale můžete zde narazit na probíhající ceremoniál a to je neopakovatelný zážitek.

 

Guru - Bali

   Guru

 

Počasí na Bali

Rovníková poloha ostrova Bal zaručuje po celý rok tropické podnebí. Průměrná teplota je kolem 30°C. Od začátku prosince do konce února je vlhká sezóna, tedy větší pravděpodobnost přeháněk. Od března do listopadu trvá období sucha, je tedy slunečněji a sprchne jen občas. Rozdíl je i mezi teplejšími přímořskými oblastmi a vlhčím, studenějším vnitrozemím.

 

chram

   Chrám


Nejbližší letiště: Ngurah Rai International Airport

Web: www.bali-airport.com

Kód: DPS

Trasa letu na Bali s přestupem

Trasa letu z Prahy (PRG) na Bali (DPS) s jedním přestupem v Šanghaji, rezervace přes vyhledávač letenek Kiwi.com

Vstupní bránou na Bali je pro většinu návštěvníků mezinárodní letiště v Denpasaru. Jeho perfektní poloha vám umožní odpočnout si po daleké cestě v jednom z blízkých hotelů, ležícího kousek od pláže.

Přehled všech indonéských letišť na Wikipédii a webu Skyscanner.

V blízkosti letiště se nachází nejrušnější letovisko Kuta. Je vyhledávaná mladými lidmi pro zábavu, nákupní centra, levné ubytování, bary a diskotéky. Dobře znají Kutu i surfaři pro její ideální vlny. Ti se také mohou vypravit jižně od Kuty na poloostrov Bukit, nebo na západ do Canggu, či Seminiaku.

O něco málo rušnější je kulturní centrum celého Bali Ubud.

Za posledních pár let se toto město značně rozrostlo a přizpůsobilo cestovatelům z celého světa. Nalezneme zde nejlepší hotely, RAW restaurace, lekce jógy, množství relaxačních salónů, dřevařských a sochařských dílen. Je to místo se zvláštní aurou. Nekonečné výhledy do džungle, rýžové pole a zvuky opic, to je ideální místo pro relaxaci a meditace.

 

Ubud - ubytování

Rýžové pole

    Rýžové pole

Víte, že členové nejvyšší balijské kasty pochází právě z Ubudu?

Tip: vypravte se z Ubudu ještě více na sever do okolí městečka Payangan, kde seženete ubytování v menších hotýlcích, nebo přímo u některého z průvodců. Balijci jsou srdeční a přátelští. Pravděpodobně vás seznámí s celou svojí rodinou a pozvou i na tradiční slavnosti. Nebo uvaří výtečnou večeři, u které vás seznámí se systémem pojmenovávání balijských dětí.

 

Atrakce, které musíte navštívit

Elephant park

Místo, které si užije celá rodina. Elephant park nabízí široké spektrum aktivit od krmení slonů, sloní exhibici, jízdu na slonovi, až po ubytování v romantických chatičkách s výhledem do výběhů pro tyto chobotnatce.

 

Elephant park, Bali

  Elephant park

 

Waterbom Bali

Je nejlepší aquapark v Asii a druhý na světě. Tohle místo si nejlepší hodnocení jednoznačně zaslouží.

Kávová plantáž

Každý gurmán by měl navštívit kávovou plantáž s ochutnávkou kávy. Setkáte se tu často s jednou z nejdražších káv světa - Kopi Luwak (cibetková káva), za bezkonkurenční cenu.

 

Cibetková káva

   Cibetková káva

 

Další aktivity na Bali

Rafting

Zábava a nezapomenutelný zážitek, to je rafting na Bali. Vše je bezpečné a pod dohledem zkušených instruktorů.

Delfíni

Na severu Bali u města Lovina se nachází pláže s klidným mořem a černým vulkanickým pískem. Především je tato turisticky oblíbená oblast známá svou Delfíní stezkou, kde je velká šance vidět stovky delfínů.

Potápění a šnorchlování

Na Bali naleznete mnoho překrásných míst, kde můžete objevovat podmořský svět. Také je zde velké množství potápěčských škol.

Sjíždění vodopádu

Mnoho překrásných vodopádů, avšak jen málo z nich je možné sjet jako tobogán. K této aktivitě je potřeba zkušený průvodce. Jeden z takových vodopádů naleznete na severu Bali pod názvem Aling-aling.

 

Vodopád - bali

 

Autor: Jana Dřímalová

 

 

Bali, zdroj videa: YouTube CC, autor: Nevner

 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky do Indonésie za 12 390 Kč

Jak dlouho trvá cesta letadlem na Bali?

Měna a placení - Bali

Letenky z Prahy do Indonésie

Letiště Bali (DPS)

 

 

 

 

     
 

Čtěte také: 10 největších ostrovů světa

 
     

 Vložil/a: Daniel Česák 03.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.