Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Bol na jadranském pobřeží

BolStaré  chorvatské městečko Bol je atraktivní místo k prožití letní dovolené. Najdeme ho na jihu ostrova Brač. Bol je charakteristický malými kamennými domky a křivolakými ulicemi lemovanými pelargoniemi. Tím nejlepším co město nabízí je Zlatni Rat, lákavá oblázková pláž vybíhající do Jadranu a v turistické sezoně lákající velké množství opálení chtivých dovolenkářů, plavců a surfařů.

Pláž se starým městem propojuje dlouhá pobřežní promenáda, kolem které rostou borovice a kde se nachází většina hotelů města. V letních měsících to je přívětivé, živé místo - jedno z nejpopulárnějších v celém Chorvatsku a stále plné lidí.

 

Bol

Bol

 

Centrum města je pěší zónou, která se rozkládá východně od autobusového nádraží. Zajímavosti starého města jsou označeny informačními panely, jež vysvětlují kulturní a historické dědictví. Pláž Zlatni Rat leží 2 km západně od města a mezi plážemi Borak a Potočine. Za nimi leží několik hotelových komplexů, jako je Hotel Borak, Elaphusa a Bretanide.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Roni Marinkovic, Bol 2013

 

 Mapa této destinace

 

Široká nabídka ubytování v destinaci Bol na booking.com

Bol

Bol

 

 

   
  Čtěte také:
 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska?

 

Seznam letišť v Chorvatsku

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.