Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Brač, jako třetí největší ostrov na Jadranu, vyzývá k báječné dovolené

Dovolená v  Chorvatsku? Proč ne! Čistá voda, krásné pláže, nezapomenutelná kultura dělá z jadranského pobřeží perfektní místo pro dovolenou. Tu můžete letos strávit na ostrově Brač, který je zároveň třetím největším ostrovem Jadranu.

Ostrov nabízí spoustu letovisek, nezapomenutelné moře i pevninu. A přemíru aktivit, které lze na ostrově podniknout.

 

 


Ostrov Brač je pověstný nedostatkem sladké vody i bračským mramorem

Co rýsuje vzhled tohoto ostrova? Bezesporu je to vápenec, který tvoří všechny jeskyně a skály na Jadranu. Také nedostatek sladké vody, která je na ostrov vedena podmořským vodovodem. V minulosti museli pitnou vodu na ostrov přivážet lodí. Krásu Brače si můžete užít i díky rafinované kombinaci rozpálených pláží a stálé zeleně.

Na ostrově vám zavoní levandule, šalvěj, vřes i pelyněk. Domů si můžete odvézt džbánek z bračského mramoru. Ten je zde proslulý a už od Antiky se využívá jako stavební materiál. Z bračského mramoru byl vystavěn Diokleciánův palác ve Splitu nebo třeba bílý dům ve Washingtonu. Kamenické řemeslo na ostrově pořád žije. Najdete tam lom i kamenickou školu - a to v oblasti Pučišća.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Na ostrov Brač se vydejte už kvůli jeskyním

Krásu ostrova formují i všude přítomné jeskyně, do kterých by byla škoda nezavítat. Celé území ostrova je krasovou oblastí. Nejznámější je Dračí jeskyně u obce Murvica nebo jeskyně Kopačina  nedaleko Supetaru. Jeskyni Maňajama 1 a Maňajama 2 dokonce objevili čeští potápěči. Právě v jeskyních můžete uniknout pálivým slunečním paprskům.  

 

Mnoho letovisek zve ke koupání

Brač nabízí mnoho letovisek, v nichž se můžete ubytovat - letovisko Bor, Postira, Milna, Vela Planica, Vela Farska, Sumartin a další.

Na ostrově najdete oblázkové pláže s pozvolným přístupem do vody i upravená betonová plata. Pokud upřednostňujete spíše písek, zamiřte na písečnou pláž Lovrečinu. Všude je moře čisté a teplé.

 

   Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Apartments Marina  Cena na noc pro dva - 1 102 Kč
  Tip na hotel: Pansion Ivan & Ivana Cena na noc pro dva - 1 185 Kč
   

Sportovní aktivity a výlety na zajímavá místa nejsou ostrovu Brač cizí

Jen se opalovat na pláži a nic nedělat...to je verze jen části turistů, kteří na ostrov Brač přijíždějí za dovolenou. Ti ostatní chtějí svou dovolenou strávit aktivně výlety, procházkami, sportem a poznáváním zajímavých míst. I v tomto případě však mohou zamířit na Brač. K vidění je tam toho spousta. Třeba Bračské muzeum ve Škripu, klášter Pustinja Blaca, skalní útvar Koláč u obce Nerežišća, most Františka Josefa a další.

 

 

Neodmyslitelné jsou tady i dlouhé procházky či  cyklovýlety. Borové lesy pro tyto příležitosti poskytují příjemný stín. Sportovně založení jedinci si na ostrově mohou užít všechny vodní sporty, nechybí ani  tenisové kurty a atrakce pro děti.

Českému turistovi na tomto ostrově nic chybět nebude. Snad jen volné dny k tomu, aby mohl na ostrově strávit mnohem více času.

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Chorvatsku

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.