Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Zadar

Foto, cs.wikipedia.orgZadar (dalmatsky Jadera) v minulosti se nazýval Iader, se svým historickým starým městem plným římských zřícenin a středověkých kostelů, kaváren a muzeí, je vynikajícím místem ve středu  chorvatské Dalmácie. Najdeme ho 200 km na jih od hlavního města země Záhřebu.

Foto, cs.wikipedia.org

 

Není tak přeplněné, ani zaplavené turisty a jeho dvě jedinečné atrakce, zvukově-světelné představení Mořských varhan od architekta Nikola Bašiće a Pozdrav Slunci od stejného autora musíte vidět a slyšet, abyste jim uvěřili.

Pozdrav Slunci se skládá z tří stovek skleněných desek o průměru dvaceti dvou metrů. Pod sklem jsou zabudována fotovoltalická solární tělesa, která v noci různobarevně svítí a ještě k tomu vyrábí elektřinu na osvětlení promenády.

Mořské varhany se skládají z třiceti pěti trubek různých průměrů s rozličnou délkou a náklonem. Na trubkách pak píšťaly vyluzují sedm akordů pomocí proudu vzduchu vytlačovaného mořskými vlnami.

 

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Zadar není pohlednicově krásné město, ale směs římské architektury, habsburské elegance, kouzelného nábřeží a také obyčejných kancelářských budov vytváří jedinečný charakter města.


Nejbližší letiště: Zadar Airport

Web: www.zadar-airport.hr/en

Kód: ZAD

Cesta z Prahy do Zadaru
Poloha Zadaru vůči Praze, přehled letenek ve vyhledávači Kiwi.com
   
   
   
   

Foto, en.wikipedia.orgCentrum města nedisponuje velkým množstvím hotelů, přestože každým rokem tu několik nových míst vyroste. Většina turistů se ubytuje v nedaleké oblasti letoviska Borik.

Zadar je významným dopravním uzlem s výborným dopravním spojením přívozy na chorvatské ostrovy jadranského pobřeží, do Kvarnerské zátoky, jižní Dalmácie a Itálie.

 

 

 

Kde leží? Mapa

Měna: chorvatská kuna (HRK) - aktuální kurz


Ubytování v Zadaru na booking.com

Zadar

Foto, en.wikipedia.org

 


*autor úvodní fotky - Donarreiskoffer, creative commons

 

Last minute zájezdy do Zadaru - přehled

Jak dlouho trvá cesta letadlem do Chorvatska?

Placení v Chorvatsku

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.