Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Mezinárodní letiště Bratislava (BTS)

Letiště, cs.wikipedia.orgLetiště v Bratislavě nesoucí v názvu historickou slovenskou postavu M. R. Štefánika, je v provozu již od r. 1923. V současnosti je významným dopravním uzlem v rámci středoevropského regionu. Zpočátku sloužilo jako letecké spojení mezi Prahou a Bratislavou.

Dnes má využívání spojů do Bratislavy význam zejména z hlediska cenové výhodnosti i pro české občany.

 

 Letiště Bratislava

Check - in zóna, autor fotky - volné dílo


Tento aeroport je vstupní branou nejen do hlavního slovenského města, ale i do celé země pod Tatrami. Je snadno dostupný z centra města i z parkovišť kolem něj. Nejrychleji se sem dostanete automobilem, který zaparkujete před terminálem A. Na místní parkoviště se vejde téměř tisíc aut. Přijet sem můžete i místní dopravou například z hlavního nádraží, odkud sem zajíždí přímá linka č. 61.

 

Letiště, en.wikipedia.org 

Pohled z letadla na plochu aeroportu v Bratislavě, autor fotky: Lateralus at the German language Wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons


Mapa

Zdroj: openstreetmap.org


Bratislavské letiště využívá řada zahraničních společností a pravidelné linky pokrývají nejen státy v Evropě, ale například lze odsud létat i do Indie, Izraele a dalších zemí.

Operuje zde také spousta nízkonákladových společností, které využívají turisté při cestách na zahraniční dovolené. Poměrně velký aeroport disponuje dvěma drahami - vzletovou a přistávací.

 

Webkamera: www.bts.aero/cestujuci

Bratislava 

Wifi internetové spojení je zdarma na všech terminálech, zásuvky na dobytí jsou taky k dispozi

Přílety a odlety

Web letiště

Vzdálenost z Prahy do Bratislavy je 330 km, trasa cesty na Google map

Nabídka ubytování poblíž bratislavského letiště na booking.com

Bratislava


Využijte k cestě z Prahy na Slovensko autobusy dopravce Flixbus

New Banner_468x60

 


* úvodní fotka - volné dílo

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.