Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Bratislava, starosvětský půvab korunovačního města

Bratislava, en.wikipedia.orgBratislavský hrad se čtyřmi věžemi představuje symbol  slovenského hlavního města s více než 400 tisíci obyvatel. Jeho mohutná budova se tyčí nad řekou Dunaj. Někdejší korunovační město uherských králů se pyšní mnoha historickými památkami. Proto se vyplatí vyhradit si na prohlídku centra dostatek času.

 

 

 

Středověké hradby a barokní paláce

Svůj půvab má bratislavské Staré město. Mezi nejvýznamnější historické objekty v něm patří například Michalská brána a věž, jedné z vůbec nejstarších městských staveb. Pocházejí už ze středověku, kdy se staly součástí městského opevnění. Dnes uvnitř najdete Muzeum zbraní. 

 


Centrum severně od Starého města je bohaté na různé barokní paláce, které si zde nechávala budovat vysoká uherská šlechta. Váš pohled upoutá například Primaciálný palác s bohatě zdobenou fasádou, dnešní sídlo primátora. Gotická katedrála svatého Martina slouží zároveň jako připomenutí doby, kdy se zde korunovali uherští králové. Můžete si zde prohlédnout kopii uherských korunovačních klenotů. 

 

Bratislava, sk.wikipedia.orgPohled na město z Bratislavského hradu

 

Od muzeí až ke zbytkům židovského města

Bratislava, sk.wikipedia.orgBratislava se také stává městem muzeí. Už na Bratislavském hradě najdete část expozice Slovenského národního muzea. Kromě toho si můžete prohlédnout sbírky Muzea města Bratislavy, které mapuje její historii.

Další zajímavé umělecké předměty najdete ve Slovenské národní galerii, nebo v Muzeu Moderního umění. Město se navíc stává multikulturním sídlem. Docela přirozeně se propojuje s Vídní i Budapeští. Rozrůstá se a do Vídně je zde co by kamenem dohodil. Vytváří proto prostředí slovensko-maďarsko-rakouské komunity, která navazuje na prvorepublikové tradice.

Pokud se z nich ale chcete na chvíli vymanit a opustíte starosvětskou tvář metropole, připomeňte si i tu modernější. Například most SNP přes Dunaj se slavným létajícím talířem. Kvůli jeho stavbě zmizela velká část židovského města. Magistrále musela ustoupit například velká synagoga. Zbylo jenom pár uliček, například Vydrica.  

 

Bratislava, sk.wikipedia.org 

Slovenská národní galérie

 

Bratislava, sk.wikipedia.orgSlovenské národní divadlo

 

 
Čtěte také: 10 nejzajímavějších míst Bratislavy
 

 

Letenky z Prahy do Bratislavy

Bratislava - trasa letu z Prahy

Trasa přímého letu - letenky rezervujte na Kiwi.com


BTS

 


Přehled ubytování v Bratislavě

Bratislava

Bratislava


*Autor úvodní fotky - volné dílo

 

Mohlo by vás zajímat:

10 nejzajímavějších míst Bratislavy

Bratislava – Birmingham za 1 659 Kč

Bratislava – Trapani za 1 657 Kč

Červnové letenky na ostrov Korfu z Bratislavy

Bratislava – Mallorca za 1 575 Kč

MHD v hlavním městě Slovenska

Hlavní vlakové nádraží v Bratislavě

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Leikoo, jak vypadala Bratislava v minulosti

 

 


                                                  Další slovenská města
      Velký Meder Trenčianské Teplice Košice Trenčín  
      Trnava Piešťany

Nitra

Poprad  
               


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.