Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Na vánoce do Istanbulu?

Ilustrační fotoIstanbul je město dvou kontinentů. Bývá označován také názvy jako Konstantinopol či Cařihrad. Část města leží ještě v Evropě a jiná část města je už součástí Asie. Prakticky všechny významné památky najdete ve čtvrti Sultanahmet.  Mezi významné památky patří Hagia Sophia, Modrá mešita a palác Topkapi.  Hledali jsme levné letenky do tohoto města, které bylo označeno jako „Evropské město kultury“.  Poměrně dost pravidelných linek létá do Istanbulu z německých letišť, jako jsou např. Berlín nebo Mnichov. V tabulce najdete jeden z možných termínů.

Jak se dostat z letiště do centra Istanbulu?

Istanbul má dvě letiště Atatürk Airport (IATA: IST) a Sabiha Gökçen (IATA: SAW). Obě letiště spojuje s městem například autobusová linka Havaş. My vám přiblížíme dopravu z letiště Sabiha. Autobus  vyjíždí z letiště každou hodinu v čase mezi 4:00 a 1:00. Trasa autobusu: dálnice E-5, Pendik, Kartal, Bostanci, Goztepe, Kosuyolu, Kadikoy, Kozyatagi. Lístek stojí 10 Tl, tedy cca. 120,- Kč. Pro dopravu do centra lze zvolit i běžnou hromadnou dopravu.

  • Linka E-3 jezdí na trase „letiště SAW – Levent 4. Levent je hlavní zastávka metra evropské části města.  Jízdní řád najdete zde.
  • Linka E-10 jezdí na trase „letiště SAW-Kadikoy. Kadikoy je na druhou stranu centrem asijské části města a z této části vede spousta dalších autobusových, vlakových či lodních linek do ostatních částí města. Pokud směřujete do Sultanahmet, je možné z Kadikoy cestovat lodí směřující do Sirkeci. Linka E-10 jezdí přibližně každých 45 minut. Jízdní řád najdete zde. Cena jízdenky by neměla překročit 3 TL, cca. 37 Kč.

 

 

 

Letenky a ubytování:

Berlín-Istanbul

 koupit u dopravce

216 €/ 5 292 Kč za 2 osoby

Condor

14.12. - 25.12.

Cestovní pojištění za 2 os

od 624 Kč - koupit

Ubytování v termínu 14.12.-25.12. - cena za uvedený termín

8 127 Kč za 2 os
objednat hotel

Celková cena za zpáteční letenky a ubytování pro dvě osoby

13 419 Kč

Pokud najdete levnější letenky, podělte se o ně v této diskuzi. V celkové ceně nejsou započteny náklady za cestu na letiště v Berlíně, ani další náklady za dopravu z/na letiště v Istanbulu.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.11.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!