Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Na vánoce do Istanbulu?

Ilustrační fotoIstanbul je město dvou kontinentů. Bývá označován také názvy jako Konstantinopol či Cařihrad. Část města leží ještě v Evropě a jiná část města je už součástí Asie. Prakticky všechny významné památky najdete ve čtvrti Sultanahmet.  Mezi významné památky patří Hagia Sophia, Modrá mešita a palác Topkapi.  Hledali jsme levné letenky do tohoto města, které bylo označeno jako „Evropské město kultury“.  Poměrně dost pravidelných linek létá do Istanbulu z německých letišť, jako jsou např. Berlín nebo Mnichov. V tabulce najdete jeden z možných termínů.

Jak se dostat z letiště do centra Istanbulu?

Istanbul má dvě letiště Atatürk Airport (IATA: IST) a Sabiha Gökçen (IATA: SAW). Obě letiště spojuje s městem například autobusová linka Havaş. My vám přiblížíme dopravu z letiště Sabiha. Autobus  vyjíždí z letiště každou hodinu v čase mezi 4:00 a 1:00. Trasa autobusu: dálnice E-5, Pendik, Kartal, Bostanci, Goztepe, Kosuyolu, Kadikoy, Kozyatagi. Lístek stojí 10 Tl, tedy cca. 120,- Kč. Pro dopravu do centra lze zvolit i běžnou hromadnou dopravu.

  • Linka E-3 jezdí na trase „letiště SAW – Levent 4. Levent je hlavní zastávka metra evropské části města.  Jízdní řád najdete zde.
  • Linka E-10 jezdí na trase „letiště SAW-Kadikoy. Kadikoy je na druhou stranu centrem asijské části města a z této části vede spousta dalších autobusových, vlakových či lodních linek do ostatních částí města. Pokud směřujete do Sultanahmet, je možné z Kadikoy cestovat lodí směřující do Sirkeci. Linka E-10 jezdí přibližně každých 45 minut. Jízdní řád najdete zde. Cena jízdenky by neměla překročit 3 TL, cca. 37 Kč.

 

 

 

Letenky a ubytování:

Berlín-Istanbul

 koupit u dopravce

216 €/ 5 292 Kč za 2 osoby

Condor

14.12. - 25.12.

Cestovní pojištění za 2 os

od 624 Kč - koupit

Ubytování v termínu 14.12.-25.12. - cena za uvedený termín

8 127 Kč za 2 os
objednat hotel

Celková cena za zpáteční letenky a ubytování pro dvě osoby

13 419 Kč

Pokud najdete levnější letenky, podělte se o ně v této diskuzi. V celkové ceně nejsou započteny náklady za cestu na letiště v Berlíně, ani další náklady za dopravu z/na letiště v Istanbulu.

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.11.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.