Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nabeul, tuniské letovisko

 Tuniské letovisko Nabeul patří k místům, kde můžete strávit svou dovolenou plnou relaxace a odpočinku. Hlavní město regionu Can Bon vyhledávají především méně nároční návštěvníci, kteří mají chuť strávit volný čas v destinaci, kde neutratí příliš mnoho peněz. Nabeul je finančně dostupný pro rodiny s dětmi i mladé páry podobně jako Džerba. A jak vypadá letovisko pod drobnohledem?

 

 

Poloha letoviska, zdroj mapy - openstreetmap.org

   

Základní popis

Nabeul leží přibližně 12 kilometrů od Hammametu, se kterým je však postupně propojován sítí hotelů. Tím vzniká zajímavá turistická aglomerace. Název vznikl nejspíš z řeckého Neapolis, což v překladu znamená nové město. Výhodou celé oblasti je větší množství zeleně než ve zbytku Tuniska. Pobřeží je lemováno vcelku pěknými a upravenými písečnými plážemi, na kterých relaxuje a "chytá bronz" velké množství turistů.  

Možnosti v Nabeulu

Nabeul je typickou destinací pro návštěvníky, kteří hledají dovolenou plnou relaxace, odpočinku a velmi dobře vybavených hotelů. Sám o sobě nenabízí téměř žádné památky. Malé historické centrum a výroba keramiky, která dnes již podléhá moderním technickým trendům. Jen těžko tak mezi výrobky narazíte na nějaký ručně vyrobený, což je škoda. I proto je pro náročnější důležité, že Nabeul nabízí mnohé výlety do míst, kde je možné spatřit mnohé pamětihodnosti Tuniska. 

 

Zájezdy do této lokality přes web Invia

 

Co dělat v Nabeulu?

  • Relaxace a opalování na pláži
  • Procházky po pobřeží směrem k Hammanetu
  • Výlety za poznáním památek a historie v nevelké vzdálenosti od města
  • Náročnější procházka do stepi a hor

Pohled na pláž

Písečná pláž se táhne po celé délce od Nabeulu po Hammamet. Pokud se nechcete těsnit a tlačit na přeplněné městské pláži, pak stačí poodejít na jihozápad, kde narazíte na volnější prostory ke slunění. Vstup do moře je pozvolný, což je výhodou pro rodiče dětí, kteří mají o svých ratolestech přehled a nemusí se strachovat. Severovýchodním směrem je více skal a zpevněných břehů, kde se nejspíše opalovat nebudete.

Nabeul je turistickým letoviskem, které můžeme doporučit méně náročným, kteří hledají odpočinek, zlatavý písek a sluneční paprsky. Destinace nenabízí tolik zábavy a klidu jako jiné destinace, což je výhodou pro ty, kteří chtějí mít na dovolené klid a pohodu.

 

     
   

Ubytování v této lokalitě - Hotel Byzance

     

 

 

   
  Čtěte také:
 

Letiště - Tunisko

 

Jak se dostat do Tuniska?

 

5 míst, která musíte navštívit v Tunisku

 

Přehled měst a letovisek v Tunisku

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.02.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.