Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nádherný ostrovní stát, kde se platí islandskou korunou

Nejméně zalidněný stát Evropy láká příznivce turistiky a netradičních zážitků. Divoká příroda, dobrodružství a obrovská volnost pro cestování. To je Island. Příroda jako z pohádky, kdy vám týden ani měsíc nebude stačit na to, poznat všechny krásy Islandu.

 

 

Měna na Islandu

Stejně jako ostatní severské státy, i Island má jako platidlo korunu. Islandská koruna má zkratku ISK a dělí se stem. Jedna setina islandské koruny se nazývá eyrir. Mince jsou v oběhu v hodnotách 1, 5, 10, 50 a 100 korun. Ve větších hodnotách jsou bankovky. V peněžence můžete mít 500, 1 000, 2 000, 5 000 nebo 10 000 korun. Island byl dlouhou dobu součástí Dánského království, a proto se islandská koruna řadu let podobala koruně dánské. Změna nastala až po měnové reformě v roce 1981.

 

     
             Aktuální kurz islandské vůči české koruně  
     

 

Směnný kurz a placení

V některých směnárnách u nás je islandská koruna v prodeji, není třeba si jí však mnoho kupovat. Na Islandu je velmi rozšířeno placení kartou, což vám umožní i nejvýhodnější kurz a mnohem příznivější ceny za zboží. Měnit si peníze v hotelu vás vyjde mnohem dráž, než si je vyzvednout v bankomatu. Před odjezdem si stačí prověřit, jaké poplatky účtuje vaše banka za výběr peněz v zahraničí.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Islandské vnitrozemí - ráj pěšího turisty

   

Cestovatelské tipy a rady na cestu na ostrov Island

   

Proč letět na Island?

   

Letiště Reykjavík

   

Jak dlouho trvá let na Island (Reykjavík)

     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.