Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Proč letět na Island?

vysocinaVšem je jistě známá ekonomická krize která postihla nespočet států. Některé více, některé méně. A právě Island dopadl důsledkem krize velice špatně.

Co se vlastně na Islandu stalo? V první polovině devadesátých let zdejší nejen bankovní trh mohutně sílil a expandoval. To přineslo růst celému finančnímu sektoru. Finanční sektor rostl tak rychle, že v posledních letech před krizí dokonce devětkrát převýšil hrubý domácí produkt Islandu. S počátkem globální finanční krize, se islandské banky rázem propadly.

K dnešnímu dni se islandská koruna propadla tak že za 1 Kč dostanete 15 korun islandských. Pro obyvatele to je jistě špatné, ale pro turisty se rázem Island stal přístupnější a dostupnou zemí. Takže ti co chtěli zavítat na Island, ale odradily je místní ceny, není již lepší čas pro cestu do této krásné země.

 

 

Island to je země velice romanitá, má ledovce, gejzíry, prameny, fjordy, pustiny je oblkopená nekonečným oceánem.

Na Islandu zpravidla panuje drsnější počasí. Vzhledem k blízkosti k severnímu polárnímu kruhu na Islandu v letním období prakticky nezapadá slunce a v zimě naopak. Pokud cestujete v zimě, počítejte s větrným zimním počasím, kde si neužijete slunce. V letním období teploty vzhledem k poloze země také nejsou příliš letní a často prší.

 

 
Levné ubytování v Itálii

Získejte levnou dovolenou, získejte levné ubytování v Itálii. Slevy u našeho partnera Consultour až 10%. Dále s námi dostanete až 5-7% slevu na ubytování v rezidenci Villa Ascoli, v oblasti Gargano.

Ceny apartmánů v Itálii i pod 1tis. Kč.

 

Zlatý Okruh (Geysir, Gullfoss, Thingvellir)

Obrázky gigantického vodopádu Gullfoss a nedalekého gejzíru Geysir naleznete na velké části pohlednic z Islandu. Tyto dvě destinace patří k symbolům Islandu a jsou hlavními součástmi takzvaného Zlatého Okruhu – turistického magnetu jihozápadu Islandu. Dalším magnetem okruhu je národní park Thingvellir s překrásnou krajinou sopečného původu.

 

 


Geysir
Geysir se jednoduše přezdívá oblasti gejzírů v geotermálním poli Haukadalur. Hlavním gejzírem je zde Velký Gejzír (Stóri Geysir), po kterém se jmenují další gejzíry na světě. Měl by mít sílu tryskat až 60 metrů vysoko. K erupcím dochází ovšem zřídka a tak zaručenou podívanou turistům nabídne o kus dál menší bratr Velkého Gejzíru – Strokkur. Ten tryská každých cca pět minut do výšky okolo 10 metrů, ale někdy až ke 20 metrům. Vedle Gesiru naleznete hotel, parkoviště a možnosti občerstvení.


Gullfoss
jokursalonO pár kilometrů dále za Geysirem směrem k vysočině narazíte na nejrásnější vodopád Islandu – mohutný Gullfoss. Přes dva schody padající masa vody do kaňonu tvoří nezapomenutelný obrázek. V létě, kdy řeka Hvítá sílí vlivem tajících ledovců, je Gullfoss opravdu monumentální ukázkou velikosti přírody a na druhé straně pomíjivosti člověka. Nad Gullfossem je parkoviště, restaurace a obchod s různými islandskými suvenýry. Video z Gullfossu najdete zde (třetí a čtvrté video).


Národní park Thingvellir
Další ze součástí Zlatého okruhu je národní park Thingvellir. Místo je nejen plné přírodních krás,ale také je historicky důležité. Roku 930 zde zasedlo první islandské zákonodárné shromáždění. Národní park je nádherným přírodním útvarem vytvořeným sopečnou činností. V turistickém centru u parkoviště se můžete informovat o možnostech výletů po parku – je jich mnoho. Park je plný klidné přírody, vodopádů, propastí a dalších sopečných útvarů.

 

reykjavikReykjavík

Hlavní město Islandu vás zaujme svoji drsnou krásou. Ve městě naleznete vše potřebné a Reykjavík rozhodně co se dopravy, ubytování, obchodů atd. týká působí jako moderní metropole.
Reykjavík má okolo 110 000 obyvatel, což je podstatná část celkové islandské populace. Ve městě naleznete zajímavý kostel, luxusní hotely, restaurace, obchody, divadla, kina, koupaliště, řadu ubytovacích možností.

husavikReykjavík je plný typicky severské architektury, která může příjemně působit na našince zvyklého na zcela jiný styl architektury.

Islandské restaurace rádi navštíví ti, kteří chtějí poznat pravou islandskou kuchyni. Z Reykjavíku také vyjíždějí lodě na pozorování velryb. Zejména pokud se nedostanete do severoislandského Húsavíku, kde je pozorování velryb označováno za nejhodnotnější, můžete zkusit přímo Reykjavík.

 

Jezero Mývatn a okolí

Jezero Mývatn je bezesporu jedním z nejpopulárnějších a nejzajímavějších míst Islandu. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete jsou rozmanité a velmi unikátní.  Jezero samotné je poměrně mělké a přímo v něm se nachází řada útvarů lávového původu.

U Mývatnu je střediskem městečko Reykjahlíd, které přes svoji malou velikost jako středisko, kde naleznete vše potřebné, určitě postačí. Najdete zde i dva kempy. Krásný kruhový kráter Hverfjall je jedním z hlavních symbolů oblasti okolo jezera Mývatn. Ostatně jej naleznete také na mnoha obrazech a suvenýrech. Zajímavostí kráteru je mimojiné fakt, že pravděpodobně vznikl velice krátce, v průběhu pouze několika dnů.

 

 
Další tipy a rady na cestu do této země čtěte zde
 
   
Letiště Island

Keflavík International Airport je největším letištěm na ostrově, kterým prochází prakticky každý návštěvník. Letiště je situováno cca 50 kilometrů od metropole, poblíž města Keflavík. Národními dopravci jsou Icelandair a Iceland Express.

Keflavík je jediným mezinárodním letištěm, krom charterových letů v letním období, jež směřují do města Akureyri. ČSA nemá pravidelné spojení na Island. Možnou alternativou je let s charterovou společností Travel Service (Brno, Karlovy Vary, Ostrava, Pardubice, Praha).

 

     
                Více informací o Letišti Keflvík čtěte zde
     


velryby

 

Mohlo by vás zajímat:

Islandské vnitrozemí - ráj pěšího turisty

Akční letenky na Island jen za 5 427 Kč!

Po cestách Islandu

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.