Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Největší město na světě

Foto, cs.wikipedia.orgTento rekord aktuálně drží Tokio, hlavní město Japonska. A to ačkoli vlastně není ani tak docela městem, nýbrž jednou z prefektur oblasti tzv. Velkého Tokia. Svého času se o primát „přetahovalo“ s čínskou Šanghají.

Titul mu nakonec zajistilo zhruba třicet osm milionů obyvatel, které k dnešnímu dni má. Proto ve městě představuje výrazný problém znečištění. Tokio disponuje rozsáhlou dopravní infrastrukturou v podobě husté sítě silnic i železnic a rovněž je hlavním uzlem dopravy letecké. Jedná se o důležité středisko kultury, vědy i ekonomiky.

 

Seznam měst světa na Wikipedii

 

Foto, cs.wikipedia.org

Rainbow bridge - Tokio


Na místě dnešní metropole již asi 110 let př. n. l. stála rybářská vesnice, která se jmenovala Edo. Dlouho si poměrně nepovšimnuta žila vlastním životem, zoficiálnění se dočkala až v 15. století a už tehdy se stala hospodářským a společenským centrem oblasti.

Oficiálně pak získala status hlavního města Japonska roku 1868. Bohaté dějiny zde zanechaly mnoho památek, za tu nejvýznamnější bývá považován Císařský palác, dosud sídlo císařské rodiny.

 

 


*Autor úvodní fotky - By Markus Leupold-Löwenthal (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.