Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejvyšší budova světa

Foto, en.wikipedia.orgObjevili byste ji v hlavní městě Spojených arabských emirátů, v Dubaji. Výstavba započala v roce 2004, dokončena byla o šest let později. Jmenuje se Burdž Chalífa, název dostala na počest prezidenta až v den otevření, a měří 828 metrů.

Foto, en.wikipedia.orgMohamed Abbár za ni dal cca jeden a půl miliardy dolarů. I přesto si někteří dělníci stěžovali na špatné platové podmínky. Hlavním architektem, který se na projektu podílel, se stal Adrian Smith, autoři se nechali inspirovat květinou. Na návrhu podoby interiérů spolupracoval Giorgio Armani, slavný tvůrce zejména pánské módy.

Na úrovni 124. poschodí se nachází vyhlídková věž, o dvě patra níže i restaurace, nejvýše položená na světě, dál tady rovněž vznikly byty, kluby, ale též kancelářské a komerční prostory. A pokud se zrovna nechystáte udělat si dovolenou v této lokalitě, lze si prohlédnout jedinečné snímky prostřednictvím Google Street View. Stavba dnes drží krom titulu té nejvyšší na světě ještě patnáct rekordů dalších.

 

Seznam 100 nejvyšších budov na světě

Foto, en.wikipedia.org

Velká nabídka hotelů v Dubaji přes booking.com

Booking.com

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.